Start > Inspiracje > Dobór materiałów nawierzchniowych do przestrzeni jest sztuką

Dobór materiałów nawierzchniowych do przestrzeni jest sztuką

Dodaj do ulubionych
Architekci i projektanci miejscy nie mają łatwego zadania. Podejmując się realizacji koncepcji danej przestrzeni muszą bowiem dążyć do harmonii sprawiając zarazem, aby wizja przełożyła się zarówno na funkcjonalną, estetyczną, jak i ponadczasową inwestycję służącą ludziom. Osiągnięcie takiego efektu możliwe jest dzięki… betonowym kostkom brukowym, popularnemu materiałowi nawierzchniowemu, który wykorzystać można przy budowie chodników, podjazdów czy aranżacji skwerów i reprezentacyjnych części miasta.

Kostki brukowe oraz płyty oferowane przez producentów dostępne są dziś w wielu różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, z rozmaitymi efektami wykończenia (gładkie, płukane, wypukłe i nieregularne, imitujące drewno oraz skały). Dzięki temu możliwe jest dopasowanie ich nawet do najbardziej wymagających i śmiałych projektów. Dowodem na to są realizacje, które wykończono z pomocą materiałów nawierzchniowych firmy Polbruk, między innymi: nawierzchnię łódzkiej ulicy Piotrkowskiej, Skwer Kościuszki w Gdyni, deptak przy stadionie Tauron Arena Kraków, peron Kolei Metropolitarnej we Wrzeszczu, czy budynek Wydziału Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej w Gdańsku.

Co zdecydowało o wyborze produktów Polbruk do wykończenia tych oraz innych realizacji? - Architekci w kontakcie z nami podkreślają, że decydują się na produkty firmy Polbruk ponieważ szeroka oferta asortymentu spełnia ich wszystkie indywidualne wymagania względem inwestycji. Znajdują optymalne produkty w naszej ofercie, szukając adekwatnych do charakteru przedsięwzięcia rozwiązań, tak pod względem wizualnym, technicznym, jak i ekonomicznym. Nie bez znaczenia jest też szeroka dostępność produktów oraz nasze doświadczenie - tłumaczy Wojciech Średniawa - Główny projektant Polbruk.

Ponad 30 lat obecności na rynku, wysoka jakość wykorzystywanych surowców i zaawansowana technologia produkcji sprawiają, że rozwiązania Polbruk pozwalają na bezproblemowe użytkowanie nawierzchni przez długi czas. Wybór produktów firmy Polbruk zależy więc nie tylko od preferencji estetycznych - oferowane materiały nawierzchniowe z powodzeniem sprawdzają się wszędzie tam, gdzie rozpatruje się dobór kostek i płyt pod kątem wieloletniej eksploatacji. Ponadto, wybór produktów, można konsultować też z architektami firmy Polbruk, dzięki czemu rozwiązania są każdorazowo umiejętnie i optymalnie dopasowane do specyfikacji założeń.

Wśród dostarczanych produktów przez firmę Polbruk odnaleźć można kostki brukowe, płyty tarasowe, ażurowe elementy nawierzchniowe, palisady, obrzeża, a także materiały o przeznaczeniu przemysłowym.

 

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.