Start > Aktualności > Liczy się efekt! Wybierz kostkę podkreślającą styl domu

Liczy się efekt! Wybierz kostkę podkreślającą styl domu

Dodaj do ulubionych
Przyjemność planowania przestrzeni wokół domu nie kończy się na wyborze koloru elewacji. Ogród, a także podjazd to kolejne obszary, gdzie możemy dać upust swoim aranżacyjnym pasjom. W jaki sposób kreować przestrzeń wokół domu, by reprezentowała styl właściciela, a zarazem tworzyła spójną całość?

Kontrasty kolorystyczne, skomplikowane mozaiki czy sieci ścieżek – istnieje mnóstwo rozwiązań architektonicznych, które wzbogacają przestrzeń wokół domu. Marka Polbruk radzi, jak wydobyć z niej to, co najpiękniejsze, odpowiednio dobierając kostkę brukową.

Płynna naturalność

O ile wybór wyglądu elewacji może być ograniczone przez lokalny plan zagospodarowania przestrzeni, o tyle w dobrze kostki i stylizacji ogrodu istnieje całkowita swoboda. Jak zatem dobrać kostkę tak, aby utrzymać spójność aranżacji? – W poszukiwaniu koloru, kształtu i rodzaju kostki brukowej kierunek wyznaczają przede wszystkim preferencje właściciela oraz styl domu. Bryła budynku, elementy dekoracyjne, dachówki, okiennice – projektując przestrzeń wokół domu, to na te elementy należy zwrócić szczególną uwagę – wyjaśnia Wojciech Średniawa, projektant marki Polbruk. Kostka brukowa to bardzo wdzięczny materiał do aranżowania przestrzeni przydomowej. Zestawiając ze sobą produkty o różnych wielkościach, kształtach i w różnych kolorach, jesteśmy w stanie zaprowadzić przed domem zarówno atmosferę tętniącego życiem miasta, jak i spokojnego miasteczka rodem ze słonecznej Italii – wszystko zależy od projektanta i… koloru dachu.

Klasyczne połączenia

Najczęstszym argumentem za wyborem kostki brukowej w kolorze czerwonym, brązowym lub żółtym jest, tak popularna w Polsce, czerwona dachówka. – To naturalne. Takie połączenie tworzy bardzo spójną kompozycję, którą można się bawić, dodając do niej na przykład grafitowe murki czy obrzeża – proste w postawieniu elementy, a potrafią znacząco urozmaicić ogrodową przestrzeń­ – dodaje Wojciech Średniawa. Wśród kostek utrzymanych w stylu śródziemnomorskim prawdziwe pole do popisu daje Polbruk Nostalite Prima, która w jednej kostce łączy całą feerię ciepłych barw – od brązu, przez czerwień, po pomarańcz. Z kolei w roli eleganckiego dodatku podkreślającego wielkomiejskość domu sprawdzą się wszelkiego rodzaju kostki utrzymane w kolorze szarym lub grafitowym, jak Polbruk Ideo bianka – nowość na rynku. System różnorodnych prostokątów umiejętnie podkreśli klasyczny styl domu jednorodzinnego o białej elewacji, czarnych dachówkach i okiennicach, a szorstka faktura tej kostki wprowadzi do najbliższego otoczenia odrobinę wytworności. Dla urozmaicenia aranżacji, tonację bieli, szarości i czerni można skomplikować – poprzez uwzględnienie w projekcie jasnożółtych czy piaskowych elementów małej architektury: obrzeży trawnikowych, palisad i gazonów. 

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.