Start > O firmie

O firmie

Od ponad 30 lat nieprzerwanie kreujemy przestrzeń wokół domów tysięcy Polaków. Pomagamy w stworzeniu własnego wymarzonego miejsca na ziemi, które pozwala czerpać radość z przebywania w pełnej dobrej energii przestrzeni.

Jesteśmy największym na polskim rynku producentem materiałów betonowych do aranżacji stylowych nawierzchni i małej architektury. Stanowimy część międzynarodowego koncernu CRH – jednego z wiodących dostawców rozwiązań w zakresie materiałów budowlanych, które budują, łączą i ulepszają nasz świat, zatrudniającego łącznie 75 800 osób w 29 krajach. Nieustannie rozwijamy się i wprowadzamy na rynek designerskie produkty wysokiej jakości, które pozwalają tworzyć bezpieczną, wygodną i komfortową przestrzeń do życia.

Zatrudniamy ponad 750 pracowników w  21 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w całej Polsce. To właśnie ludzie są największą wartością naszej firmy. Wspólne działanie jest niezwykle ważne, ponieważ to ono uczyniło z naszej spółki najbardziej rozpoznawalną markę na rynku. Ponad połowa naszego zespołu pracuje w firmie ponad 10 lat, co jest dla nas największą satysfakcją, a równocześnie rekomendacją.

Nieprzerwanie doskonalimy procesy produkcyjne, nieustannie rozwijamy ofertę i wprowadzamy na rynek nowe produkty o niebanalnym i wyjątkowym designie. Wszystkie te działania prowadzimy z niezwykłą dbałością o bezpieczeństwo pracy.  To zadanie jest traktowane w Polbruk S.A. priorytetowo.

Szeroka sieć dystrybucji oraz najlepsi eksperci czynią z Polbruk S.A. pewnego partnera handlowego. Jesteśmy liderem na rynku, ale nieustannie stawiamy przed sobą nowe cele i wyzwania. Elastycznie dopasowujemy ofertę do wymagań klientów i dynamicznie reagujemy na ich potrzeby. Kreujemy i wyznaczamy  trendy w projektowaniu przyjaznej i komfortowej przestrzeni.

O firmie Polbruk

Marka nr 1

Polbruk jest TOP OF MIND

Czyli zdecydowanie najlepiej rozpoznawaną marką kostki brukowej w Polsce, co wykazał w badaniach niezależny ośrodek badawczy Millward Brown. Marka Polbruk stała się synonimem całej kategorii. Bardzo często nawierzchnie z kostek brukowych nazywane są „polbrukiem”, niezależnie od tego, kto jest ich producentem. 

Top of Mind Polbruk

Polbruk to SUPERBRAND

ZAUFANIE KLIENTÓW

Klienci darzą naszą markę zaufaniem, a dowodem jest prestiżowa nagroda Superbrands Polska 2020. Międzynarodowa organizacja Superbrands od ponad 25 lat nagradza ścisłą elitę marek obecnych na rynkach w blisko 90 krajach na całym świecie. Tytuł Superbrands otrzymują marki, które najlepiej odpowiadają na oczekiwania konsumentów.

Superbrands 2020

INSPIRUJEMY

PRODUKTY

Nasze portfolio liczy ponad 400 produktów z segmentów – Kostki i płyty, Architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Proponujemy wiele wzorów płyt i kostek szlachetnych, dekoracyjnych o różnorodnych kształtach, kolorach i wymiarach,  produkty ekologiczne, elementy małej architektury, a także produkty uzupełniające.

KREUJEMY ARCHITEKTURĘ MARZEŃ OD 30 LAT

MAŁA WIELKA ARCHITEKTURA

W naszej ofercie znajduje się wiele produktów komplementarnych umożliwiających kompleksowe rozwiązania aranżacyjne:  nawierzchnie, obrzeża, palisady, donice, murki, stopnie schodowe i ogrodzenia. Oprócz wysokiej jakości produktów i nowoczesnego designu oferujemy również pomoc w przygotowaniu pełnego projektu aranżacji przestrzeni. W ramach usługi architekci krajobrazu Polbruk S.A. opracowują projekt, szczegółową specyfikację materiałową oraz wizualizację. Dzięki temu każdy z naszych klientów może cieszyć się indywidualnym projektem dopasowanym do swoich potrzeb.

POLBRUK slider 30 lat

FAKTURY PEŁNE INSPIRACJI

PORTFOLIO

Nasze produkty można odnaleźć w prestiżowych lokalizacjach i obiektach architektonicznych w całej Polsce, m.in. na słynnej ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, na deptaku otaczającym imponujący stadion Tauron Arena w Krakowie, wokół monumentalnego Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, na stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz czy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Znajdują się także na historycznym Rynku Miejskim w Boguchwale i nowoczesnym krakowskim osiedlu apartamentowców Lea 25. Są też jednym z elementów realizacyjnych, uhonorowanego prestiżową nagrodą European Property Awards 2017, nowoczesnego centrum biurowo-technologiczno-ekspozycyjnego TechPark Kanlux w Radzionkowie. 
Nasze produkty są wykorzystywane w kluczowych inwestycjach realizowanych przez największe firmy budowlane. Są to zarówno inwestycje infrastrukturalne i drogowe, jak i inwestycje w sektorze mieszkaniowym.

Każdy z nas jest ważny

W naszym zespole każdy pełni istotną rolę. I każdy, bez względu na różne poglądy, wiek, doświadczenia życiowe, wykształcenie jest w Polbruk S.A. mile widziany i tak samo ceniony. Uzupełniamy się i wspólnie stawiamy czoła wyzwaniom, odnosimy sukcesy! Dbamy o naszych pracowników, bo to oni budują firmę i tworzą jej wartości.  W każdym aspekcie staramy się zmieniać przestrzeń na lepsze, nie tylko tę architektoniczną, z racji profilu naszej działalności, ale również życiową. Wierzymy, że to najlepsza droga do osiągniecia satysfakcji i wspólnego sukcesu.  Wspaniale jest pracować wśród życzliwych ludzi, którzy lubią swoją pracę.  My lubimy i cieszymy się, że możemy inspirować tysiące klientów i spełniać ich marzenia o pięknej i funkcjonalnej przestrzeni wokół domu.

Nasze nagrody

Superbrands 2020
Superbrands Polska 2020
Orły Wprost
Wprost Orły 2020
Top Builder 2020
Builder 2019
dobry wzór logo
Dobry wzór
Perła QI
 firma z przyszłością
Firma z przyszłością
Top Builder 2015
Top Builder 2015
laur konsumenta 2013
Laur konsumenta 2013
Diament miesięcznika Forbes 2012
Diament miesięcznika Forbes 2012
budowlana marka roku 2012 logo złota
Złota Budowlana Marka Roku (2011, 2012)

Polityka jakości

Produkty Polbruk® w procesie produkcji i magazynowania poddawane są procesom kontrolnym zgodnymi obowiązującymi normami i przepisami. Dla wszystkich produkowanych wyrobów zostały ustalone właściwe tzw. dokumenty odniesienia którymi są normy europejskie PN-EN.

W tym zakresie stosujemy odpowiednio:
• dla betonowej kostki brukowej - normę PN-EN 1338:2005 oraz PN-EN 1338:2005/AC:2007 Betonowe kostki brukowe. Wymagania i metody badań;
• dla krawężników, obrzeży - normę PN-EN 1340:2004 oraz PN-EN 1340:2004 /AC:2007 Krawężniki betonowe. Wymagania i metody badań;
• dla betonowych płyt brukowych - normę PN-EN 1339:2005 oraz PN-EN 1339:2005 /AC:2007 Betonowe płyty brukowe. Wymagania i metody badań;
• dla elementów małej architektury - normę PN-EN 13198:2005 Prefabrykaty betonowe. Elementy małej architektury ulic i ogrodów.
Polbruk S.A. w swej działalności stosuje obowiązujące przepisy prawne dotyczące dopuszczania wyrobów do obrotu tj.:
1. Ustawę o wyrobach budowlanych z dnia 16 kwietnia 2004 r.
2. Rozporządzenie PE i Rady UE nr 305/2011.

Wszystkie oferowane przez nas wyroby posiadają badania typu i objęte są bieżącą kontrolą w ramach Systemu Zakładowej Kontroli Produkcji, Na tej podstawie, dla poszczególnych rodzajów wyrobów zostały wystawione „Deklaracje Właściwości Użytkowych” lub „Krajowe Deklaracje Właściwości Użytkowych” (dostępne na stronie internetowej). Po zakończeniu procesu kontroli, wyroby spełniające deklarowane właściwości, oznakowane są znakiem CE lub znakiem budowlanym B, co upoważnia do wprowadzenia ich do obrotu. Oznakowanie CE lub znak budowlany B umieszczane jest na etykiecie informacyjnej przyklejanej do każdego pakietu wyrobu. 
Systematyczne stosowanie procedur kontrolnych, pozwala zapewnić że, Polbruk S.A. jako producent, gwarantuje Państwu właściwą jakość i trwałość swoich wyrobów pod warunkiem zachowania warunków prawidłowiej zabudowy.