Start > Inspiracje

Inspiracje

Filtruj:
Porada

TOPowy taras na lata

Piękne a przy tum solidne płyty gresowe z ekskluzywnej linii produktowej TOP marki Polbruk, to tegoroczna nowość w w ofercie wzbogacająca portfel produktowy marki.

Więcej
Porada

Trwałe i eleganckie schody

W większości współczesnych aranżacji ceni się minimalizm, a także wygodę. Idealnie w ten trend wpasowują się gotowe stopnie betonowe, z których zbudujemy schody w tarasowo położonym ogrodzie.

Więcej
Porada

Jaki materiał wybrać na ogrodzenie domu?

Eleganckie, estetyczne, modne i trwałe – takie powinno być ogrodzenie każdej posesji. Wszystkie te cechy łączą w sobie ogrodzenia wykonane z pustaków betonowych. Dlaczego warto na nie postawić?

Więcej
Porada, Realizacja

Trendy eko na fali

Są ażurowe lub mają specjalne wypustki, geometryczne formy i najczęściej neutralną kolorystykę. Ekologiczne kostki i płyty betonowe można dziś coraz częściej spotkać w przestrzeniach miast i na prywatnych posesjach.

Więcej
Porada

Nie posypuj kostki solą! Lepiej nie robić tego zimą!

Kostki i płyty betonowe to niesłychanie wytrzymałe materiały do budowy alejek i podjazdów w otoczeniu domu, które wymagają minimalnych zabiegów konserwacyjnych. Aby jednak zachowały swój wygląd jak najdłużej, najlepiej wręcz unikać niektórych zabiegów w czasie zimy.

Więcej
Realizacja

Tryton – płyta dedykowana realizacjom miejskim. Nowość!

Tryton to tegoroczna nowość w ofercie Polbruk. Są to wielkofrmatowe płyty o wymiarach 40x80 cm i grubości 12 cm o klasycznym i eleganckim wyglądzie, przeznaczone do użytkowania w ruchu kołowym powyżej 3,5t. Zostały one wykorzystane w rewitaliazji uzdrowiska Solec-Zdrój w Polsce.

Więcej
Porada

Pięć najważniejszych elementów komfortowej strefy wypoczynku w ogrodzie

Latem uwielbiamy spędzać czas na zewnątrz i korzystać ze słonecznej aury. To olbrzymia przyjemność zaczynać dzień od kawy w ogrodzie i sycić oczy zielenią roślin. Piękny taras i zadbany ogród to doskonały sposób na relaks, kontakt z naturą, a nawet mini „wakacje” we własnym domu. W strefie rekreacyjnej ogrodu doskonale sprawdzają się elementy betonowe, z których można stworzyć praktycznie wszystko, co jest potrzebne do komfortowego wypoczynku.

Więcej
Porada, Realizacja

Petra – jak samodzielnie ułożyć płytę

Przygoda z układaniem kostki Petra opisana przez Aleksandrę, autorkę bloga Brzezinkowe.

Więcej
Porada

Uniwersalne jak obrzeża!

Wyznaczają granice alejek czy ścieżek, zapobiegają obsypywaniu ziemi lub rozjeżdżaniu zieleni, a także służą do budowy rabat – obrzeża, bo o nich mowa, pełnią szereg funkcji w otoczeniu naszego domu i przed nim.

Więcej
Porada

Ogród jak ze snów

Prostota, minimalizm, geometryczne kształty, nawiązania do naturalnych surowców oraz starannie dobrane rośliny i drzewa to najkrótszy przepis na idealny nowoczesny ogród. Podpowiemy, jak go zaaranżować. 

Więcej
Porada

Wymarzony taras. Jakie trendy i nowości czekają nas w 2022r?

Zbliża się czas, gdy spotkania z rodziną i znajomymi znów przeniosą się z domowych salonów na tarasy. To dobry na moment na przygotowanie ogrodu na kolejny sezon i projekt budowy lub ewentualną metamorfozę tarasu. Jakie trendy będą dominować w tarasowych aranżacjach w tym roku?

Więcej
Porada

Co na schody zewnętrzne zamiast naturalnego kamienia?

Schody są nieodłącznym elementem każdego budynku i jego otoczenia. Poza walorem użytkowym, często podnoszą rangę i dodają miejscu splendoru.

Więcej

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.