Start > Aktualności > Poczuj różnicę - płyty wet-cast marki Polbruk

Poczuj różnicę - płyty wet-cast marki Polbruk

Dodaj do ulubionych
Współczesne obiekty i rozwiązania architektoniczne wyraźnie pokazują, że nowoczesna przestrzeń powinna być nie tylko stylowa, ale i funkcjonalna. Trendy te przenikają również do świata materiałów nawierzchniowych, czego efektem jest linia TOP firmy Polbruk. Tworzące ją trzy modele płyt typu wet-cast - Lira, Aura i Linea - łączą w sobie solidność z elegancją i zwiększają możliwości aranżacyjne tarasu.

Bogata oferta płyt wet-cast z linii TOP Polbruk pozwala zaaranżować przestrzeń tarasu na posesjach o różnym charakterze i stylu. Polbruk Linea (dostępne w wymiarach: 25×50 cm, 25×74,5 cm, 25×99,5 cm, w grubości 4 cm), które idealnie naśladują niejednolitą fakturę oraz delikatną kolorystykę skał wapiennych, pozwalają uzupełnić aranżacje minimalistyczne i w stylu industrialnym. 

Natomiast Polbruk Aura (45×59,5×4 cm), o surowym wyglądzie płomieniowanego granitu, doskonale sprawdzają się w projektach modernistycznych. 

Z kolei Polbruk Lira (25×50 cm, 25×74,5 cm, 25×99,5 cm i grubości 4 cm), będąca imitacją naturalnych drewnianych desek, dopełnia projekty inspirowane stylem skandynawskim oraz modnym ostatnimi czasy nurtem eko.

Dzięki temu, że płyty wet-cast wiernie naśladują naturalne surowce, nawierzchnia tarasu jest nie tylko solidna, lecz też estetyczna i komfortowa, dostarczająca ciekawych doznań wizualnych.

Jak osiągnięto taki efekt? Sekret tkwi w metodzie produkcji płyt wet-cast. Do ich wykonania służy płynna mieszanka betonowa, która - poddana specjalnym wibracjom - jest w stanie wniknąć we wszystkie zakamarki formy. Uzyskany po około 8-9 dniach produkt, wiernie odzwierciedla naturalną porowatość lub wgłębienia trawertynu, usłojenie drewna, a nawet nieregularność łupków kamiennych.

Co więcej, wysoki stopień estetyki płyt Polbruk Lira, Polbruk Aura i Polbruk Linea osiągnięty zostaje bez szkody dla wytrzymałości samych wyrobów. Elementy wet-cast cechują się bowiem równie dużą wytrzymałością względem obciążeń i intensywnej eksploatacji, co tradycyjne betonowe kostki brukowe.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.