Start > Aktualności > Polbruk Efekt – impregnat na zimę

Polbruk Efekt – impregnat na zimę

Dodaj do ulubionych
Kostka brukowa to materiał szczególnie narażony na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza zimą. Zalegające warstwy śniegu, kilkustopniowe mrozy czy duże wahania temperatur w ciągu doby mocno osłabiają wytrzymałość nawierzchni. Jak zadbać o nią w okresie zimowym i jakich środków najlepiej użyć w tym celu?

Zima to prawdziwy sprawdzian wytrzymałości dla kostki brukowej. Częste zmiany temperatury na pograniczu 0°C powodują zamarzanie i odmarzanie wody, która wnikając w szczeliny między kostkami oraz strukturę betonu, osłabia ją. Zagrożeniem są również preparaty, często źle dobrane do rodzaju nawierzchni oraz substancje odladzające, a także wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Aby przedłużyć życie kostki i nie narażać się na późniejsze wydatki związane z jej wymianą, warto stosować zimą odpowiednie impregnaty np. Polbruk Efekt.

- Polbruk Efekt to płynny środek przeznaczony m.in. do kostki brukowej, płyt tarasowych i ogrodzeń, dzięki któremu powierzchnie są odporne na zabrudzenia, działanie czynników atmosferycznych oraz nie wchłaniają wody. Jest to istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale i bezpieczeństwa. Zabezpieczone elementy nie nasiąkają wodą, dzięki czemu ryzyko ich pęknięcia jest zdecydowanie mniejsze. Struktura powierzchni betonu pozostaje nienaruszona, nie ma więc obaw, że impregnat spowoduje np. zmiany jej zabarwienia. Środek wnika głęboko w impregnowaną powierzchnię, jest odporny na alkalia, a jednocześnie umożliwia oddychanie betonu. Schnie zaledwie 20 minut – wyjaśnia Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.

Jednym z najczęstszych sposobów odladzania nawierzchni chodnika czy podjazdu jest posypanie go solą. Ta metoda może jednak powodować przebarwienia, dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem jest użycie piasku, który dodatkowo zabezpiecza przed poślizgnięciami lub po prostu skorzystanie z rekomendowanych przez specjalistów środków przeznaczonych bezpośrednio do tego typu zabiegów.

O tarasy, podjazdy czy chodniki należy dbać przez cały rok tak, aby służyły nam jak najdłużej. Gdy już jednak decydujemy się na ich impregnację, warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań oraz środków, które na pewno nie wpłyną negatywnie na naszą nawierzchnię.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.