Start > Aktualności > Schody dla wygody ze stopni Grando – nowość Polbruk

Schody dla wygody ze stopni Grando – nowość Polbruk

Dodaj do ulubionych
Schody to nie tylko element umożliwiający płynne przejście pomiędzy różnymi poziomami, lecz także efektowne połączenie przestrzeni. Radzimy, jak krok po kroku, z wykorzystaniem stopnia schodowego Grando – nowości w ofercie firmy Polbruk, wykonać ciekawą, wygodną kompozycję.

Stopień schodowy
Wykonanie schodów jest niezwykle łatwe dzięki wykorzystaniu Stopnia schodowego Grando. Monolityczne bloki schodowe o nowoczesnym wyglądzie są spójne z całym systemem bloczków Grando, z których można zrealizować murki, obrzeża oraz skarpy. Nowy stopień schodowy dostępny jest w dwóch praktycznych wymiarach: 100×40 cm (faktura łamana) i 100×46 cm (gładka), wysokości 15 cm, i czterech atrakcyjnych kolorach: latte, hawaii, paloma oraz alpen. Zróżnicowana wielkość stopni pozwala wykonać schody o różnej szerokości. Ponadto elementy o fakturze łamanej, które swoim wyglądem przypominają naturalny kamień, świetnie dopełniają przestrzenie ogrodów utrzymanych w stylu śródziemnomorskim czy rustykalnym. Natomiast te gładkie, skutecznie uzupełniają aranżacje modernistyczne i industrialne. Dzięki gotowym stopniom Grando w szybki sposób wykonamy wygodne i efektowne schody. Jak to zrobić?

Kilka kroków do perfekcji
W pierwszej kolejności należy zadbać o stabilne i mocne podłoże. Jeżeli grunt jest słaby trzeba wzmocnić go poprzez podsypkę lub wykonanie podbudowy. W tym celu, w miejscu, w którym mają powstać schody, usuwamy wierzchnią warstwę ziemi (humus ok. 20-25 cm) i wykonujemy zasyp piaskowo-cementowy lub podbudowę z suchego betonu. Po tych czynnościach przystępujemy do budowy schodów. Rozpoczynamy od osadzenia elementów brzegowych (np. palisad, obrzeży czy murku) w suchym lub półsuchym betonie zachowując pomiędzy nimi odstęp 3-5 mm. Następnie układamy poszczególne stopnie rozpoczynając od najniższego. Głębokość stopnia najlepiej dopasować do rozmiaru stopnia schodowego Grando. Dzięki temu wyeliminujemy problem z docinaniem materiału, a schody zyskają na swojej estetyce nie tracąc zarazem wysokich parametrów technicznych.

Stopień schodowy Grando przeznaczony jest również do wykonania schodów tarasowych, ogrodowych oraz siedzisk. Z jego pomocą w szybki i prosty sposób stworzymy wygodne oraz estetyczne schody, niezależnie od stylu w jakim utrzymana jest posesja.

Stopień schodowy Grando

Wymiary (faktura brzegu): 

100×40×15 cm (łamana), 100×46×15 cm (gładka)

Dostępne kolory: 

latte, hawaii, paloma, alpen, grafitowy, piaskowy

Pojedynczy wymiar na palecie. O dostępność prosimy pytać w punktach sprzedaży. Uwaga: wysokość zabudowy skarp, murków nie może przekraczać 1 metra.

 

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.