Start > Aktualności > Wielka płyta w ogrodzie – sposób na nowoczesną aranżację

Wielka płyta w ogrodzie – sposób na nowoczesną aranżację

Dodaj do ulubionych
Nowoczesne, wielkoformatowe płyty betonowe stanowią wyjątkową ozdobę przydomowych ogrodów i podjazdów. W niczym jednak nie przypominają rozwiązań rodem z PRL-u, czyli starych płyt chodnikowych. Są bowiem solidnymi, designerskimi elementami nawierzchniowymi, które z powodzeniem tworzą gustowne aranżacje o ekskluzywnym charakterze. Przedstawiamy najciekawsze rozwiązania.

Prostokąty i kwadraty
Płyty betonowe o dużych wymiarach świetnie sprawdzają się do wykończenia powierzchni placów, pasaży miejskich i deptaków, ale nie tylko. Stanowią charakterystyczny element wykończenia podjazdów i ścieżek wokół domów w stylu modernistycznym i minimalistycznym. – Nowoczesne płyty o dużym formacie, które dotychczas były stosowane na dziedzińcach budynków biurowych oraz wokół nowoczesnych kompleksów mieszkalnych, coraz częściej wykorzystywane są przez inwestorów i właścicieli nieruchomości prywatnych. Produkty takie jak płyta Magna, Urbanika czy MultiComplex firmy Polbruk umożliwiają realizowanie różnorodnych koncepcji, lecz najbardziej harmonizują z obiektami o prostej, geometrycznej bryle, na posesjach o regularnych, prostopadłych liniach. Co ciekawe, świetnie sprawdzą się również w otoczeniu tzw. domów „kostek”, które po modernizacji zyskują dziś drugie życie – tłumaczy Wojciech Średniawa, projektant firmy Polbruk.

Uniwersalne zastosowanie
Elementy w formacie 25x30 cm, 60x40 cm, czy 50x75 cm, które są umiejętnie dobrane i rozmieszczone na rozległych obszarach, można łączyć z dodatkami takimi jak żwir i trawnik. Położone w sąsiedztwie pomogą uniknąć efektu „betonowej pustyni”, dzięki czemu osiągniemy oryginalny, atrakcyjny wizualnie rezultat. W innym wypadku można postarać się o rabaty i nasadzenia w dużych, geometrycznych donicach, które zróżnicują poziomy, urozmaicając tym samym całą przestrzeń. Na mniejszych powierzchniach zaleca się układanie płyt jedna przy drugiej, jednolicie, co także będzie stanowić ozdobę posesji.

Przykładowe aranżacje
Polbruk Magna o wymiarach 50x75 cm i grubości 10 cm w kolorze nerino, zachwyca gładką fakturą i tonacją melanżowych szarości. W świetny sposób dopełnia posesję nowoczesnego domu jednorodzinnego o prostych liniach. W rezultacie nawierzchnia harmonizuje z całym projektem tak pod względem koloru, jak i kształtu.

Podobnie jest w przypadku płyt MultiComplex (nowość w ofercie firmy Polbruk), które dostępne są w wymiarach 20x40 cm, 40x40 cm, 60x40 cm i grubości 6 cm. Z jej pomocą stworzymy różnego rodzaju rozwiązania przestrzenne: niepowtarzalne aranżacje na tarasie, rozległe podjazdy czy ścieżki przydomowe i obejścia. Kostka dostępna jest w trzech różnych kolorach: latte, nerino i mokka.

Z kolei Polbruk Urbanika, która dostępna jest w dwóch fakturach (gładka, płukana), dziesięciu kolorach i czterech wymiarach (15x30 cm, 20x30 cm, 25x30 cm, 20x60cm; grubość 8 cm), tworzy atrakcyjne otoczenie budynków na Osiedlu Rainbow w Krakowie (tu w fakturze płukanej). W ostatnim czasie Polbruk Urbanika uświetniła także aranżacje posesji budynków Archiwum Państwowego w Rzeszowie i Teatru Muzycznego w Lublinie, co tylko potwierdza wszechstronność tego produktu.

Ponadto duża grubość wymienionych płyt oraz ich dostępność w wielu różnych kolorach i fakturach pozwala uzupełniać atrakcyjne aranżacje, tak pod względem estetycznym, jak i technicznym, tworząc solidne i odporne na duże obciążenia nawierzchnie. Elementy o gładkiej fakturze dodatkowo zapewniają łatwość utrzymania powierzchni w czystości.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.