Start > Aktualności > Zrobione na szaro, czyli dlaczego w aranżacjach przestrzeni dominuje szarość?

Zrobione na szaro, czyli dlaczego w aranżacjach przestrzeni dominuje szarość?

Dodaj do ulubionych
Aranżacje przestrzeni utrzymane w odcieniach szarości mogą wydawać się nudne i monotonne. Nic bardziej mylnego! To jedne z najpopularniejszych kolorów, bez względu na obowiązujące w danym sezonie trendy, które w rzeczywistości potrafią zaskakiwać różnorodnością i oryginalnością.

Szary zawsze na czasie 
Szarości wbrew pozorom są nie tylko bezpieczne, ale i uniwersalne – pozwalają tworzyć wnętrza i przestrzenie w stylu surowym, minimalistycznym, skandynawskim. Reprezentują nowoczesność i elegancję w najlepszym wydaniu. Szary znakomicie odnajduje się również w tradycyjnych, stylizowanych aranżacjach, wnosząc w nie element zaskoczenia, powiew świeżości i nowego ducha. Nic więc dziwnego, że tak chętnie i często sięgają po niego architekci i projektanci. To on dodaje przestrzeniom lekkości, nowoczesności i zdejmuje z nich ciężar przesytu czy zbytniego zdobnictwa.

Ponadczasowy efekt – jak go uzyskać?
Przestrzenie zdominowane przez monochromatyczne barwy o niemal surowym charakterze są modne od dłuższego czasu i skutecznie przykuwają uwagę odbiorcy. Urządzenie tarasu, posesji czy podjazdu w podobnym tonie kolorystycznym zależy przede wszystkim od rodzaju samej przestrzeni i efektu, jaki zamierzamy osiągnąć. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku np. płyta Polbruk Magna w kolorze Nerino, czyli melanż szarości z grafitem, będąca połączeniem awangardy z minimalizmem, nadająca obiektom ekskluzywny, a nawet luksusowy charakter. Bogactwo różnych elementów oraz niezwykłość aranżowanych miejsc podkreślimy natomiast dzięki kostce Polbruk Ideo, która odnajdzie się także wśród modernistycznych budynków. Idealnym wykończeniem pasaży i nadmorskich promenad z pewnością okaże się kolekcja Polbruk Complex - nie tylko uporządkuje przestrzeń, ale uczyni ją o wiele bardziej funkcjonalną. 
Kostki Ideo i Complex dostępne są także w kolorze szarym, co ułatwia uzyskanie ponadczasowego efektu. 

 

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.