Start > Aktualności > Nowoczesna linia produkcyjna w Bydgoszczy

Nowoczesna linia produkcyjna w Bydgoszczy

Dodaj do ulubionych
Newsy
Firma Polbruk SA. w maju br. uruchomiła w zakładzie w Bydgoszczy nowoczesną linię technologiczną. Uroczyste otwarcie miało miejsce 9.05.2019r. W wydarzeniu wzięło udział ponad 120 osób: przedstawiciele lokalnych władz: wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Starosta Powiatu Bydgoskiego, Prezydent miasta Bydgoszczy, przedstawiciele koncernu CRH, a także klienci i kontrahenci.

Pierwsze prace związane z budową nowej inwestycji rozpoczęły się na początku lutego 2018r. W uruchomienie inwestycji zaangażowanych było na różnych etapach prac blisko 600 osób. Uroczystego przecięcia wstęgi na znak oficjalnego otwarcia nowej linii produkcyjnej dokonali Józef Ramlau Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Zbigniew Łuczak Wicestarosta Bydgoski, Mark Joel CRH Europe, Grzegorz Lato Członek Rady Nadzorczej Polbruk S.A. oraz Mariusz Ferenc Prezes Zarządu Polbruk S.A.
Gdy w 2016 roku obchodziliśmy jubileusz 25-lecia firmy, stawialiśmy sobie konkretne cele na kolejne lata. Wiele z nich udało nam się już zrealizować. Dzięki nowej inwestycji znacznie zwiększymy wydajność produkcji oraz rozszerzymy działalność. W chwili obecnej spółkę tworzy 19 zakładów, w których znajduje się 31 linii produkcyjnych.  Łącznie zatrudniamy 650 osób. A w naszym portfolio znajduje się aktualnie ponad 400 produktów, które dzięki szerokiej sieci dystrybucji, dostępne są w całej Polsce. Wierzymy, że nowoczesny, w pełni skomputeryzowany, produkujący kostkę brukową i płyty betonowe nowej generacji Zakład w Bydgoszczy, będzie gwarancją realizacji postawionych przed nami zadań oraz jedną z licznych oznak rozwoju gospodarczego nie tylko Pomorza i Kujaw, ale również całego kraju”  mówi Mariusz Ferenc, Prezes Zarządu Polbruk S.A. 

Na tym Polska stoi
Od chwili powstania firma nieustannie się rozwija i stawia przed sobą ambitne wyzwania. W 2018 sprzedaż spółki wyniosła 16  mln m2 m kw. kostki brukowej.  W 2019 spółka wprowadziła wiele nowości do oferty handlowej. Nowa linia technologiczna w Bydgoszczy wpisuje się w politykę rozwoju i innowacji firmy oraz w plan umacniania pozycji lidera i kreowania rynku.
W portfolio firmy Polbruk znajdują się kostki przemysłowe, szlachetne, dekoracyjne o wielu różnych kształtach, kolorach i wymiarach oraz murki, obrzeża, palisady i wielkoformatowe płyty betonowe. Produkty Polbruk wykorzystane zostały dotychczas w wielu inwestycjach w całej Polsce.  Przykładem jest nawierzchnia przy Dworcu PKP Gdańsk Wrzeszcz, Dworcu Bydgoszcz-Leśna, Skwerze Kościuszki w Gdyni, Pomniku Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, ulica Piotrkowska w Łodzi, deptak otaczający Stadion Tauron Arena w Krakowie i wiele innych.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.