Start > Aktualności > Polbruk Lumia – nowość, która rozświetli przestrzeń

Polbruk Lumia – nowość, która rozświetli przestrzeń

Dodaj do ulubionych
Newsy
Firma Polbruk, krajowy lider w swojej branży, wprowadza do sprzedaży kostkę betonową, której nawierzchnia świeci po zmroku. Spektakularny efekt to zasługa kruszywa z dodatkiem luminoforów, których użyto do produkcji produktu. Jakie jest zastosowanie Polbruk Lumia?

Polbruk Lumia to pierwsza na rynku kostka betonowa, która wykazuje zdolność luminescencji. Za dnia nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych oferowanych produktów, jest monochromatyczna, charakteryzuje się właściwą dla betonu trwałością i wysoką odpornością na obciążenia. Jednak po zapadnięciu zmroku, ułożona z kostki nawierzchnia, świeci się niebieskim światłem.
Co istotne, kostka jest samowystarczalna tzn., że do świecenia nie potrzebuje dodatkowego źródła energii, co czyni z niej przełomowy, ekologiczny produkt budowlany. Jak to możliwe?

Kostka Polbruk Lumia zawiera specjalne substancje syntetyczne – luminofory, które pochłaniają energię w dzień, a w nocy emitują ją w postaci światła. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wyjątkowo dekoracyjnych aranżacji, zyskujących magiczną aurę po zmroku. Z kolei wszystkie miejskie chodniki i ciągi komunikacyjne wykonane przy użyciu produktu będą bardziej bezpieczne zarówno dla pieszych,
jak i rowerzystów.

Produkt również porządkuje przestrzeń i powinien być wykorzystany w celu czytelnego oddzielenia dróg dla ruchu samochodowego od rowerowego czy pieszego.

Polbruk Lumia

Wymiary: 10 x 20 cm; grubość: 6 cm
Dostępne kolory: stalowy, bazaltowy, biały
Powierzchnia gładka

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.