Start > Aktualności > Polbruk Lumia z nagrodą główną w konkursie Dobry Wzór 2017

Polbruk Lumia z nagrodą główną w konkursie Dobry Wzór 2017

Dodaj do ulubionych
Newsy
Pionierska kostka w naszej ofercie, nowość 2017 – Polbruk Lumia – otrzymała nagrodą główną w konkursie Dobry Wzór 2017 w kategorii sfera publiczna.

Kostka brukowa Polbruk Lumia to jedno z najbardziej designerskich rozwiązań na rynku materiałów budowlanych ostatnich lat. Tuż po zapadnięciu zmroku drobinki umieszczone w betonowej masie zaczynają emitować niebiesko-zieloną poświatę, co sprawia, że produkt jest widoczny, ułatwia komunikację miejską, znajduje zastosowanie do oznaczania ścieżek rowerowych i tworzenia bezpiecznych chodników.

Innowacyjne właściwości produktu zauważył i docenił Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który od 1993 roku nieprzerwanie prowadzi jedyny tak całościowy przegląd najlepiej zaprojektowanych produktów i usług w Polsce. W tym roku, do finału 24. edycji Konkursu, zakwalifikowało się 114 produktów i usług. Produkty – zwycięzcy w swoich kategoriach mogą używać znaku Dobry Wzór jako potwierdzenia wysokiej jakości wzornictwa, potencjału i siły marki.

W tegorocznej edycji, poza dziewięcioma kategoriami standardowymi, znalazły się również nagrody specjalne, przyznawane przez ministra rozwoju („Wzór Roku”), ministra kultury („Wzór Roku dla Kultury”), a także Agencję Rozwoju Przemysłu („Produkt Roku 2017”). Polbruk Lumia zdobył wyróżnienie także w kategorii „Wzór Roku”.

Aktualnie, wszystkie zakwalifikowane do finału projekty można oglądać w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, na wystawie poświęconej najlepszemu designowi, która potrwa do 3 grudnia 2017. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie Konkursu Dobry Wzór.

 

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.