Start > Aktualności > Polbruk partnerem programu „Metamorfozy – Rewitalizacja Polskich Miast”

Polbruk partnerem programu „Metamorfozy – Rewitalizacja Polskich Miast”

Dodaj do ulubionych
Newsy
Z wielką radością informujemy, że zostaliśmy partnerem ogólnopolskiego programu edukacyjno-promocyjnego „Metamorfozy – Rewitalizacja Polskich Miast”. Przedsięwzięcie zainicjowała redakcja miesięcznika "Builder".

Program "Metamorfozy" to inicjatywa, która ma na celu wypełnienie luki merytorycznej związanej z zagadnieniem rewitalizacji obszarów miejskich. Wśród założeń programu znalazły się m.in. edukowanie oraz wspieranie wszystkich uczestników procesów inwestycyjnych: inwestorów, projektantów i firm wykonawczych, w zakresie wymiany informacji i rozwiązań. Program jest ponadto skierowany do beneficjentów środków unijnych – UE przeznaczyła w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych ok. 31,3 mld euro na rozwój polskich miast (2014-2020). W akcję, poza urzędami marszałkowskimi, włączyli się architekci oraz przedstawiciele firm i producentów, których działalność wpisuje się w koncepcję odbudowy infrastruktury miejskiej.

Dla nas, jako firmy będącej wiodącym producentem kostki betonowej i elementów drogowych, wsparcie programu „Metamorfozy – Rewitalizacja Polskich Miast” to naturalna kolej rzeczy. Produkty Polbruk znajdują bowiem zastosowanie nie tylko w przydomowych przestrzeniach, lecz przede wszystkim w wielkomiejskich projektach urbanistycznych. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie i działalność przyczynią się do rozwoju dobrych praktyk i rewitalizacji przez duże „R”.

Więcej o programie można przeczytać na stronie organizatora BuilderCorp. Z kolei szanse i wyzwania rewitalizacji w październikowym wydaniu miesięcznika "Builder" komentuje Mariusz Ferenc, prezes zarządu firmy Polbruk. 

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.