Start > Aktualności > Polbruk wspiera młodych architektów i promuje polską architekturę

Polbruk wspiera młodych architektów i promuje polską architekturę

Dodaj do ulubionych
Newsy
„Builder for the Young Architect” to zainicjowany przez miesięcznik branżowy Builder, ogólnopolski program edukacyjny adresowany do polskich studentów wydziałów architektury i budownictwa oraz początkujących architektów i inżynierów. Jego celem jest edukacja i promocja oraz wsparcie w poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji wśród młodych i utalentowanych adeptów sztuki architektury.

Zakłada on promocję nowoczesnych materiałów i rozwiązań technologicznych oraz prezentację i podkreślenie ich wagi w procesie projektowania obiektów budowlanych oraz przestrzeni wokół nich. W programie wzięły udział wiodące na rynku firmy budowlane oraz producenci nowoczesnych materiałów i technologii –  Mecenasi Polskiej Architektury. Polbruk S.A. był jednym z nich jako partner strategiczny programu.

W skład Kapituły Konkursu oceniającej prace oprócz wydawcy weszli wybitni polscy architekci oraz Mecenasi Polskiej Architektury. Wśród jurorów znalazł się Piotr Gmyrek, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy Polbruk S.A.

W VI edycji konkursu na młodych architektów czekały trzy zadania: zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie „Rzeka, która łączy”, zadania architektoniczne: „Manifest Młodego Architekta” i „Detal architektoniczny. W tym roku liczba uczestników wszystkich edycji programu Builder for the Future  przekroczyła 10 tysięcy osób. Natomiast w edycji 2018 – 2019 na konkurs wpłynęło ponad 120 prac, w większości zastosowane zostały produkty firmy Polbruk.

Uwieńczeniem VI edycji programu była organizowana przez magazyn „Builder”, uroczysta Gala Builder for the Future. Podczas uroczystości, która odbyła się 30 maja 2019r.  zostali wyłonieni laureaci Konkursu dla Młodych Architektów, a także Konkursu dla Młodych Inżynierów Budownictwa.

Zwycięski zespół tegorocznej edycji: to Michalina Dębska (Wydział Architektury, Politechnika Wrocławska), Maria Kęsy (Wydział Architektury, Politechnika Wrocławska), Jakub Biernacki (Wydział Architektury,  Politechnika Wrocławska), Mateusz Psiuk (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego, Politechnika Wrocławska), Aleksandra Dziadosz (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego, Politechnika Wrocławska). Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych projektów obejmujących koncepcję zagospodarowania terenu nabrzeży po obu stronach rzeki najczęściej wskazali do zastosowania kostkę brukową Polbruk Metrik oraz Polbruk Exa.

W ramach programu oprócz konkursu miały miejsce liczne wydarzenia edukacyjne m.in. warsztaty, wykłady i panele dyskusyjne. W inicjatywie uczestniczyli wybitni polscy architekci i inżynierowie budownictwa, którzy dzielili się z młodymi adeptami sztuki architektury swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.