Start > Aktualności > Projekt tarasu z produktami Polbruk - opowiada Paulina, blogerka, autorka profilu na Instagramie @pajli.

Projekt tarasu z produktami Polbruk - opowiada Paulina, blogerka, autorka profilu na Instagramie @pajli.

Dodaj do ulubionych
Newsy
Paulina, autorka profilu na Instagramie @pajli, z zawodu magister administracji, z zamiłowania florysta ze swoją własną kwiaciarnią. Razem z mężem w tamtym roku wybudowali dom marzeń, jednakże prace wykończeniowe trwają do dziś. Przeczytajcie kilka słów o tym, dlaczego zdecydowali się na współpracę z projektantem przy wyborze nawierzchni na taras.

Dom marzeń – od czego się zaczęło?
Paulina: Oboje kochamy naturę i zwierzęta dlatego nasz dom z każdej strony otacza las, na podwórku biega nasz kochany pies Aria, a w domu rządzi arystokrata kot – Kitket. Nasz dom tętni życiem, chcemy zachować ten cudowny klimat w jego wnętrzu i przenieść na otoczenie, by na tarasie poczuć się jak na wakacjach. Wiecie pewnie, co mam na myśli – nawet krótka chwila odpoczynku zmienia się w prawdziwy relaks, gdy otacza nas widok, o którym marzyliśmy. Pracy jest dużo, ale kiedy, jak nie teraz?

Wykończenie – nie wszystko na raz
Wczesną wiosną postanowiliśmy dość spontanicznie zrobić nowe schody do naszego domu.
Poprzednie były to schody typowo budowlane i nie da się ukryć że nie wyglądały zbyt efektownie.
Dom i jego otoczenie nie jest jeszcze wykończone i nadal zastanawiamy się, w jakim stylu i klimacie urządzić nasz taras i ogród. W związku z tym pojawia się wiele wątpliwości: jaki produkt będzie na tyle neutralny, żeby wpasować się w każdy klimat? Na pewno szukamy czegoś trwałego, łatwego w konserwacji, a przy tym klasycznego – żeby nie ograniczać się w późniejszym wykończeniu. Podejście do projektu „na raty” ma również wiele zalet.
Podobno budując pierwszy dom człowiek się uczy, a potem widzi, co mógłby poprawić. My chcieliśmy tego uniknąć, a rozłożenie projektowania na etapy na pewno daje więcej czasu na zastanowienie się i sprawdzenie wybranych produktów w każdych warunkach.

Na początku były schody
Po długim namyśle, zdecydowaliśmy się na schody z kostki Polbruk.
Obecnie jest wiele rożnych wzorów, kolorów i rozmiarów kostki więc nie był to łatwy wybór. Postawiliśmy na klasyczny model kostki brukowej Polbruk Nostalite z delikatnie zaokrąglonym kształtem, wybraliśmy go w kolorze grafitowym.

Naszym zdaniem idealnie pasuje to stylu naszego domu, nie tylko kolorem ale i kształtem.
Świetnie wkomponowała się w otoczenie i pięknie pasuje do elewacji naszego domu. Odzwierciedla to co lubimy – klasyka, miękkie, zaokrąglone kształty i wygoda konserwacji.
Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni.

Taras – kolejny krok w naszej wizji
Na jesień planujemy dokończyć nasz taras. Niestety bądź stety nasz taras jest dość duży. Ma około 40 metrów kwadratowych, dlatego też nie chcielibyśmy decydować się na taka samą kostkę a raczej pójść stronę płyt tarasowych, które nadają dużym przestrzeniom eleganckiego charakteru.  

Jesteśmy obecnie na etapie wyboru i zastawiamy się który model płyt tarasowych najlepiej będzie pasował do Naszego stylu i domu.
Na naszym tarasie chcemy zrobić kącik do grillowania przy którym będzie stół z krzesłami dla gości, oraz kącik kawowy gdzie można usiąść latem i spokojnie napić się kawy.

Samodzielnie czy z projektantem?
Bardzo chcieliśmy poznać opinię osoby, która zna się na projektowaniu nawierzchni i małej architektury, więc skorzystaliśmy z bezpłatnej Usługi Projektowej Polbruk.
W niedługim czasie umówiliśmy się na przemiłą wizytę Pani architekt, która bardzo pomogła nam w zaprojektowaniu i tak na prawdę w powstaniu wizji Naszego tarasu która najbardziej nam odpowiada i spełnia nasze wszystkie oczekiwania. 

Sami nie wiedzieliśmy, jakie rozwiązania będą dla nas najlepsze – byliśmy pewni, że chcemy położyć na tarasie płyty o dużym formacie, bo powierzchnia jest niemała. Po rozmowie z architektką wiemy już, że wiele elementów betonowych można wykorzystać do przydomowego DIY i stworzyć nasz wymarzony kącik grillowy, który będzie dopasowany do klimatu posesji.

Jak wygląda projekt?
Projekt naszego tarasu wyszedł genialnie. Otrzymaliśmy rysunek z wyliczonymi orientacyjnymi ilościami produktów, które wybraliśmy. Mamy też pomysł na zabudowę skarpy, na której znajduje się taras. Wiemy już też, że uda się pięknie obsadzić go roślinami – murek Albero dobrze dopełnia nasze wyobrażenie. Na sam taras wybraliśmy Lamell – płyty o dużym formacie i niewielkiej grubości. 
Dzięki płytom taras nie będzie sprawiał żadnych problemów zimą – będzie wytrzymały i odporny na warunki pogodowe. W sezonie sprawdzi się jako miejsce wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi.

Dlaczego Polbruk?
Dlaczego wybieramy akurat kostkę Polbruk? Ponieważ jest to firma która znamy od lat i z której produktów korzystali nasi rodzice i znajomi. Taras i schody, a w przyszłości być może ogród będą stanowiły piękne dopełnienie domu, nad którym stale pracujemy. Chcemy, by przestrzeń budowana latami odzwierciedlała nas i nasz gust, a przy tym stanowiła tło dla dodatków, które najłatwiej zmienić, by przeprowadzić szybką metamorfozę.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.