Start > Aktualności > Razem z Fundacją Albatros dbamy o dzikie ptaki

Razem z Fundacją Albatros dbamy o dzikie ptaki

Dodaj do ulubionych
Newsy
Polbruk SA od lat wdraża strategię zrównoważonego rozwoju. W trosce o środowisko naturalne zaangażowaliśmy się w czynną ochronę dzikich ptaków, w ramach której wspieramy działania Fundacji Albatros. Fundacja Albatros zajmuje się ochroną przyrody, leczeniem i rehabilitacją ptaków oraz rozwojem ośrodków rehabilitacji dzikich ptaków. Działa także w obszarach edukacji ekologicznej i rozwijania idei wolontariatu przyrodniczego. Misją Fundacji Albatros jest ochrona piękna i bioróżnorodności Ziemi oraz szerzenie świadomości, że człowiek jest równoprawną cząstką wielkiego ekosystemu i wszystkie żyjące wokół gatunki powinien traktować z równym szacunkiem

Nasze działania na rzecz Fundacji Albatros obejmują wsparcie, które przeznaczone jest na leczenie i rehabilitację ptaków w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Obejmuje ono opiekę weterynaryjną i pielęgniarską, zakup leków i specjalistycznego pokarmu oraz wypuszczenia i monitoring ptaków po zakończonym leczeniu. Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie, prowadzony przez Fundację Albatros jest jednym z największym w Polsce. Każdego roku przyjmuje coraz więcej ptasich pacjentów i prognozuje, że tendencja ta będzie się niestety utrzymywać. W 2020r do ośrodka przyjętych zostało ponad 1000 ptaków.

Fundacja Albatros realizuje innowacyjne w skali kraju projekty, takie jak Ptasia Straż, Ptasia Akademia, czy Symbiosis. W ramach wspólnych działań objęliśmy patronat nad Ptasią Strażą. Tworzy ją grupa wolontariuszy, którzy po specjalistycznym przeszkoleniu zajmują się interwencjami i udzielają pierwszej pomocy rannym ptakom, co zwiększa ich szansę na przeżycie.  Przy naszym wsparciu Fundacja zrekrutowała już 10 nowych wolontariuszy, którzy zasilili szeregi Ptasiej Straży.  Ptasia Akademia to natomiast azyl dla ptaków, które ze względu na trwały uszczerbek na zdrowiu nie mogą wrócić do swojego naturalnego środowiska. Zapewnia ona schronienie niepełnosprawnym ptakom, ale jest również częścią edukacyjną ośrodka. Właśnie tu, poprzez kontakt z przyrodą i zajęcia edukacyjne, dzieci, młodzież oraz dorośli mogą rozwijać ekologiczną wrażliwość. Obecnie w azylu przebywa około 100 ptaków, przedstawicieli 20 różnych gatunków.

Bardzo się cieszymy, że mamy możliwość zaangażowania w ten innowacyjny projekt ekologiczny. Dbałość o środowisko to kwestia priorytetowa. Zachęcamy do wspólnych działań na rzecz jego ochrony.


Galeria zdjęć znajduje się poniżej

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.