Start > Aktualności > XI Memoriał Zdzisława Ambroziaka dobiegł końca

XI Memoriał Zdzisława Ambroziaka dobiegł końca

Dodaj do ulubionych
Newsy
Jedenasta edycja siatkarskiego święta na Ursynowie, upamiętniająca Zdzisława Ambroziaka, wybitnego sportowca i dziennikarza, przeszła do historii. Turniej, tak jak przed rokiem, zakończył się zwycięstwem zespołu Asseco Resovia Rzeszów. Gratulujemy!

W turnieju rozgrywanym w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie wzięło udział sześć drużyn z czołówki PlusLigi. Wśród nich znaleźli się: AZS Częstochowa, Effector Kielce, Łuczniczka Bydgoszcz, AZS Politechnika Warszawska, Lotos Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów. 

W niedzielnym finale Asseco Resovia Rzeszów zwyciężyła 3:1 z zespołem Onico AZS Politechnika Warszawska. Trzecie miejsce zajęli siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, którzy wygrali z Łuczniczką Bydgoszcz 3:2.

Poniżej przedstawiamy ostateczną klasyfikację XI Memoriału:

1. Asseco Resovia Rzeszów
2. Onico AZS Politechnika Warszawska
3. Lotos Trefl Gdańsk
4. Łuczniczka Bydgoszcz
5. AZS Częstochowa
6. Effector Kielce

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w turnieju i wspólne kibicowanie, było wspaniale! Weekendowe emocje jeszcze na długo pozostaną w nas żywe.

Zdzisław Ambroziak był zawodowym siatkarzem, trzykrotnym mistrzem Polski, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Meksyku i Monachium. Po zakończeniu kariery siatkarskiej został dziennikarzem i komentatorem sportowym. Zmarł w 2004 roku. Po trzech latach powstała fundacja jego imienia, która organizuje na Ursynowie trzydniową imprezę - Memoriał Zdzisława Ambroziaka.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie sportu wolnego od dopingu oraz zgodnego z zasadami fair play. Polbruk wspierał organizację Memoriału już po raz trzeci.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.