Start > Aktualności > Za nami I edycja targów #Jestem Fachowcem Polbruk

Za nami I edycja targów #Jestem Fachowcem Polbruk

Dodaj do ulubionych
Newsy
W dniach 21- 22.03.2019r. w Kielcach odbyły się targi #Jestem fachowcem Polbruk SA. Była to pierwsza edycja wyjątkowego wydarzenia dla branży brukarskiej, a zarazem pierwsze zorganizowane spotkanie przedstawicieli branży w Polsce.

W targach wzięło udział blisko 300 osób. Podczas dwóch dni wszyscy obecni mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego Polbruk SA w Kielcach. Na gości czekali również przewodnicy – po zakładzie produkcyjnym i  ogrodzie pokazowym zlokalizowanym przy zakładzie, którzy prezentowali dostępne rozwiązania w praktyce i dzielili się swoją wiedzą z zakresu produkcji kostki brukowej, płyt betonowych i elementów małej architektury oraz aranżacji i wykorzystania nawierzchni z kostki brukowej.

W drugim dniu podczas targów liderzy rynku brukarskiego zaprezentowali nowości w branży, o których warto wiedzieć przed rozpoczęciem wiosennego sezonu 2019.  Gospodarz wydarzenia -  firma POLBRUK przygotowała stanowiska projektowe, konsultacyjne oraz VR.

W gronie wystawców znalazły się firmy: Biały - producent odzieży ochronnej i roboczej,  Catchshift - producent podnośników próżniowych, Hochel Group - producent kruszyw dekoracyjnych i budowalnych, Cementownia Ożarów - producent cementu i produktów specjalnych; firma Techniseal - światowy lider w dziedzinie piasku polimerowego do spoinowania oraz znany producent produktów do czyszczenia i ochrony nawierzchni betonowych oraz innych powierzchni zewnętrznych; firma 3M.

W programie znajdowały się prezentacje, wykłady, prelekcje oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Obecni usłyszeli o aktualnych trendach w projektowaniu nawierzchni z kostki brukowej.  Opowiadał o tym Wojciech Średniawa – Główny Architekt Polbruk SA oraz Marek Pałasz Dyrektor ds. Innowacji Technologicznych Polbruk SA. Goście wysłuchali prezentacji na temat  piasków polimerowych do spoinowania przygotowanej przez dyrektora generalnego firmy Techniseal, Sylvain Dulude, a także wykładu poświęconego wymaganiom normowym elementów wibroprasowanych przygotowanego przez Piotra Nowickiego, Specjalistę Ds. Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A.

Gościem specjalnym I edycji targów był Dominik Strzelec, znany między innymi z programów telewizyjnych „Usterka” czy „Polowanie na ogród”, który opowiedział zebranym o wykorzystaniu płyt i kostek brukowych w aranżacjach ogrodowych.

Podczas targów odbył się  konkurs w układaniu kostki o puchar „Jestem fachowcem Polbruk”, w którym wzięło udział 6 drużyn. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu zadanego wzoru z kostki brukowej w półtorej godziny. Jury oceniało czas ułożenia, zgodność z zadanym projektem, dokładność, estetykę wykonania i kompletne wykorzystanie materiału.  Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.

Na zakończenie targów odbył się uroczysty bankiet oraz wspaniały koncert w wykonaniu gwiazdy Ewy Farnej.

Patronat mediowy nad  inauguracyjną, I edycją targów objęły magazyn Builder, magazyn Budujemy Dom oraz portale Ekspert Budowlany i Informator Budownictwa.
 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: Relacja wideo z I edycji targów #Jestem Fachowcem Polbruk

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.