Start > Aktualności > Zawodnicy ZAKSY z kadrą wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie

Zawodnicy ZAKSY z kadrą wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie

Dodaj do ulubionych
Newsy
Czołowi, polscy zawodnicy drużyny z Kędzierzyna-Koźla jeszcze poczekają na upragnione wakacje. Aktualnie czterech z nich gra w japońskim turnieju kwalifikacyjnym do letniej rywalizacji w Rio de Janeiro. Po wygranym meczu z Wenezuelą 3:0 udało się uzyskać awans! Igrzyska odbędą się w dniach 5 – 21 sierpnia.

Dawid Konarski (atakujący), Rafał Buszek (przyjmujący) i Paweł Zatorski (libero) wraz z kolegami wywalczyli paszport do Rio de Janeiro, które już niebawem staną się areną zmagań sportowców z całego świata.

W samej drużynie Mistrza Polski PlusLigi siatkarzy trwa karuzela transferowa. Z zespołem przedłużyli kontrakty Benjanim Toniutti i Paweł Zatorski, kapitanowie ZAKSY, oraz Dawid Konarski i Łukasz Wiśniewski. W drużynie na pewno zostają Sam Deroo i Kevin Tillie, a skład zasilił już Mateusz Bieniek, który również gra w kadrze i ma swój udział w awansie do Rio.

Cieszymy się, że możemy być partnerem najlepszych i mierzyć w walkę o jeszcze wyższe cele.

Klub ZAKSA z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu, jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Polsce. Zespół pierwsze Mistrzostwo Polski zdobył w sezonie 97/98, z kolei od roku 1999,  przez kolejne 4 lata Mostostal nie schodził z mistrzowskiego tronu, zarówno w lidze jak i w pucharze Polski (trzy razy z rzędu zdobyli podwójną koronę). Do tych sukcesów doszły jeszcze występy na arenie międzynarodowej. W 2000 roku zawodnicy stanęli na 3. miejscu Pucharu CEV, a w 2003 r. w Lidze Mistrzów. W 2011 roku klub zajął 2. miejsce w Pucharze CEV, w 2013 IV miejsce w Lidze Mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest aktualnym Mistrzem Polski.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.