Start > Aktualności > Znamy laureatów konkursu „Kierunek Ciechocinek 2”

Znamy laureatów konkursu „Kierunek Ciechocinek 2”

Dodaj do ulubionych
Newsy
Jury w I etapie konkursu „Kierunek Ciechocinek 2” przyjęło 150 zgłoszeń zarówno prac grupowych, jak i indywidualnych. Następnie, spośród 40 prac nadesłanych do konkursu, wybrano 3 najlepsze. Ich autorami są zespoły studentów z uczelni technicznych: Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Politechniki Krakowskiej.

Głównym zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie koncepcji zagospodarowania jednej spośród dwóch zaproponowanych przez organizatorów lokalizacji w Ciechocinku. Projekt powinien proponować takie zmiany, by dana przestrzeń stała się często odwiedzanym przez mieszkańców miejscem rekreacji i wypoczynku. Z tego też względu w projekcie należało uwzględnić pomysł na nową nawierzchnię wraz z wykorzystaniem wzorów kostki brukowej, obrzegowań, małej architektury firmy Polbruk, oświetlenia, terenów zielonych, atrakcji wodnych, czy miejsca zabaw dla dzieci. Najlepszy rezultat, przy jednakowym osiągnięciu założonych celów, udało się osiągnąć zespołom studentów z uczelni technicznych. W efekcie nagrodzeni zostają:

I. miejsce - praca nr 939295, 3-osobowy zespół studentów z Politechniki Poznańskiej.

II. miejsce - praca nr 770125, student z Politechniki Gdańskiej,

III. miejsce - praca nr 167295, 3-osobowy zespół studentów z Politechniki Krakowskiej.

Tematem prac konkursowych jest zmiana dwóch lokalizacji: ul. Tężniowej (na odcinku od pl. Gdańskiego do ul. Poprzecznej – tzw. Deptak przy Tężniach) oraz terenu u zbiegu ulic Armii Krajowej, 3-go Maja, Kościuszki oraz Zdrojowej. Wyróżnieni autorzy w swoich koncepcjach zaproponowali m.in.: stworzenie nowoczesnego, wielofunkcyjnego miejskiego mebla, który wykorzystuje w niekonwencjonalny sposób dostępne materiały firmy Polbruk, bramę betonową wpisaną w ciąg fontann i efektywnych lamp pozwalających także na nocne spacery, a także siedziska w układzie amfiteatralnym. Zaproponowane rozwiązania uwzględniają wytyczenie stref funkcyjnych, uwzględniających ciągi komunikacyjne oraz przestrzenie rekreacyjne i reprezentacyjne. Celem koncepcji jest poprawa jakości i stworzenie miejsc do aktywnego wypoczynku i rekreacji, które będą przyciągały mieszkańców, a także turystów.

 

Uhonorowanie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbędą się podczas uroczystej gali 8 lipca w Ciechocinku. Zapraszamy!

Organizatorem konkursu jest firma Polbruk oraz Gmina Miejska Ciechocinek, a sponsorami magazyn „Builder” i firma „Procad”.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.