Start > Inspiracje > Tigela – stylowy akcent w przydomowej strefie komfortu

Tigela – stylowy akcent w przydomowej strefie komfortu

Dodaj do ulubionych

Ogród nie może istnieć bez roślin, a dom bez oprawy zieleni wygląda jak niedokończone dzieło. Każdy wie, że odpowiednio dobrane i zadbane rośliny pomagają ukoić nerwy, zrelaksować się, nabrać zdrowego dystansu do rzeczywistości, a przy tym wyglądają pięknie i dodają uroku całej posesji. Jak zaplanować małą architekturę ogrodową, uwzględniając ekotrendy? Zaproponuj swoim klientom wielozadaniowe donice Tigela.

Trochę danych

Eleganckie stalowe i grafitowe donice Tigela o gładkiej fakturze mają wysokość 33 cm, a wymiary 40x40 cm. Dzięki uniwersalnej kolorystyce efekt wizualny podkreśla urok roślinnych czy kwiatowych kompozycji. Łatwo też dopasować do nich inne elementy małej architektury – kostki użyte do aranżacji ścieżek i podjazdów czy murki.

W otoczeniu zieleni

Czy wiesz, jak przekonać inwestora do donic z betonu? Podziel się z klientem taką obrazową wizją: kwitnące ozdobne krzewy w pojedynczych donicach Tigela po obu stronach wejścia do domu. Prawda, że będą upiększały frontową część budynku? Dodaj, że donice są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia. Najlepsze jest to, że możesz łączyć elementy, tworząc rozbudowane rozwiązania dla całej posesji. I o to chodzi – więcej miejsca, aby coś posadzić! Zaplanuj konstrukcje z Tigeli, poziome lub w kształcie schodkowym, które mogą służyć do wydzielania stref o różnym przeznaczeniu w ogrodzie. W połączonych donicach Tigela można będzie posadzić np. ozdobne trawy albo – jeśli Twoi klienci lubią zmiany i mają bardziej praktyczne podejście – zioła lub truskawki czy poziomki.

Pomysł na nierówności

Czy na posesji klienta są nierówności terenu? Zapomnisz o osuwaniu się ziemi, zabezpieczając skarpę kaskadową konstrukcją z elementów Tigela. Ustawienie kolejnych poziomów w połowie poprzedniego elementu (w stronę skarpy) utworzy wzmacniającą barierę dla osuwającego się gruntu. Dodatkowy atut Tigeli to otwory nawadniające, czyli brak dna – woda deszczowa spływająca po nierównym terenie będzie nawadniać posadzone rośliny.

Co posadzić w ogrodzie?

Najładniejszą ozdobą ogrodów są kwitnące krzewy, kwiaty i drzewka. Chcemy cieszyć się tym widokiem jak najdłużej. Jak to osiągnąć? Czy są rośliny, które kwitną od wiosny do jesieni? Doradź klientom, że przy zakupie roślin najlepiej wybierać te, które są odporne na panujące u nas warunki klimatyczne. Jesteś ekspertem od zewnętrznego otoczenia, a więc… czas rozwinąć swoją wiedzę z zakresu ogrodnictwa!

Wiciokrzewy to rośliny pnące, często sadzone przy ścianach budynków. Kwiaty pojawiają się w czerwcu i możemy się nimi cieszyć aż do października. W ogrodzie mogą się też znaleźć hortensje, które kwitną od maja/czerwca do września. Niewymagającą rośliną krzewiastą jest pięciornik. Prosty w uprawie, nieduży, a do tego odporny na mrozy i niedługie susze. Jeśli Twój klient lubi pnącza, powojniki z pięknymi purpurowymi kwiatami będą ładnie się prezentować na tle zieleni.

W wiosennym ogrodzie jednym z najpiękniejszych krzewów jest różane drzewo, czyli rododendron. Kwitnie od kwietnia do czerwca, a jego kwiaty są zachwycającą dekoracją ogrodu. Popularne są zwłaszcza różaneczniki fioletowe (odporne na niskie temperatury) oraz wielkokwiatowe.

Kolorowe kwiaty

Po stworzeniu aranżacji kwietnikowych z elementów Tigela pora pomyśleć o kwiatach, które rozweselą ogród. Najczęściej wybierane to wieloletnie piwonie, z pięknymi dużymi kwiatami. Sprawdzają się zarówno w ogrodach założonych w stylu nowoczesnym, jak i rustykalnym. Doskonałym wyborem są również liliowce i lilie, dostępne w wielu pięknych kolorach i odmianach. Jeśli klienci szukają czegoś nietypowego, podsuń im nazwę sprekelia czerwona. Brzmi skomplikowanie? „Wygoogluj” to sobie, a sam się zachwycisz! J Kwitnąca na czerwono roślina zachwyca swoim egzotycznym wyglądem i będzie się wyróżniać na tle nowoczesnej strefy wypoczynkowej w ogrodzie.

Powiązane produkty

Donica

System Donicowy Tigela

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.