Start > Inspiracje > Palisada Hestra. Siła tkwi w prostocie!

Palisada Hestra. Siła tkwi w prostocie!

Dodaj do ulubionych

Dlaczego niektóre posesje natychmiastowo przyciągają wzrok i od pierwszego spojrzenia zachwycają swoim wyglądem? Czy chodzi o dobrze dobraną roślinność, dopasowanie do stylu domu i porządek panujący w tej przestrzeni? Tak, ale nie tylko! Piękna posesja to taka, w której każdy element ze sobą współgra, a wszelkie mankamenty terenu są zatuszowane lub wręcz przeciwnie – umiejętnie wyeksponowane. Do takich zadań warto wykorzystać proste i sprawdzone rozwiązania, takie jak palisada Hestra. Jej prosta forma daje inwestorom i wykonawcom wiele możliwości – przekonajcie się sami!

Palisada – produkt do zadań specjalnych

Palisada to element małej architektury ogrodowej. Znajduje ona szerokie zastosowanie nie tylko na posesjach, ale także w przestrzeniach publicznych.  Najczęściej wykorzystywana jest do oddzielania stref np. rabat kwiatowych od ogrodów warzywnych, podjazdów od trawników, stref rekreacyjnych od przestrzeni gospodarczych. Produkt ten służy także do wyznaczania ścieżek i efektownego prowadzenia ich biegu. Jest doskonałą alternatywą dla klasycznych obrzeży i w związku z tym doskonale sprawdza się w przypadku konieczności „zamknięcia” powierzchni wykonanych z kostek brukowych (tarasy, schody itd.). Właściciele posesji o nierównomiernym terenie chętnie wybierają palisady do tworzenia funkcjonalnych murków oporowych.


Hestra na posesji
Palisada Hestra to funkcjonalny i bardzo dekoracyjny produkt, który śmiało można zastosować na posesji zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Dostępna jest w trzech wysokościach: 60, 80 i 100 cm. Łącząc je, można stworzyć konstrukcje o niestandardowym charakterze. Mowa o różnego rodzaju kwietnikach czy donicach. Dodatkowym atutem omawianej palisady jest jej stonowana gama kolorystyczna: szarości i brąz. Dzięki temu łatwo dopasować ją do wybranych wcześniej płyt tarasowych lub kostek brukowych. Kolory również można łączyć ze sobą, tworząc niebanalne kompozycje.


To proste!
W tym przypadku „mniej znaczy więcej”. Prosty, wręcz surowy design palisady Hestra sprawia, że może ona subtelnie podkreślić charakter otoczenia, bez efektu dominacji nad roślinnością. Produkt dyskretnie eksponuje jej piękno, a przy okazji jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Odpowiednio ułożony i zabezpieczony, przez lata będzie zachwycał swoją funkcjonalnością! Brukarzu, to Twoje zadanie! Na szczęście układanie murków z palisad jest bardzo łatwe. Najważniejsze jest odpowiednie wypoziomowanie oraz solidne umocowanie bloczków. Oznacza to, że każdy element należy poziomować osobno oraz umieszczać w specjalnym „chudym” betonie o grubości ok. 10 cm z każdej strony. Głębokość osadzenia w fundamencie powinna wynosić od ¼ do 1/3 długości poszczególnych bloczków.

 


Kilka ważnych rad dla fachowca
Po pierwsze: w przypadku palisad nie należy wypełniać niczym powstałych szczelin. Palisada Hestra posiada delikatną fazę. Po drugie: jeśli inwestor życzy sobie osadzenie palisad w ogrodzie w celu oddzielenia tego samego rodzaju gruntu przy nieznacznej różnicy poziomów, możesz wkopać elementy palisady bezpośrednio w ziemię (na głębokość ok ½ wysokości palisady). Zasada ta dotyczy także tworzenia obramowań rabatek.


Naturalnie, że jeszcze w tym roku!
Jeśli Twój klient marzy o tym, żeby jeszcze w tym roku cieszyć się oryginalnymi rozwiązaniami na własnej posesji, koniecznie opowiedz mu o palisadzie Hestra. Im szybciej zaczniecie działać, tym lepiej. Zasadzona w maju roślinność bujnie rozkwitnie na przełomie wiosny i lata oraz będzie zachwycać swoim urokiem przez cały sezon. Jej piękno podkreślą efektowne obramowania wykonane z palisad Polbruk. A zatem – do dzieła!

 

Powiązane produkty

Palisada

Palisada Hestra

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.