Start > Inspiracje > L-ka Tigela na posesji i w przestrzeni miejskiej

L-ka Tigela na posesji i w przestrzeni miejskiej

Dodaj do ulubionych

Okres intensywnych zmian na rynku skłania właścicieli firm brukarskich do modyfikacji oferty usług. Jak się okazuje, rozszerzanie zakresu działalności jest doskonałym sposobem na poradzenie sobie w trudniejszych czasach. Jakie to ma znaczenie dla fachowców? Musicie wyjść poza granice swoich możliwości! Już nie tylko układanie powierzchni poziomych będzie Waszym zadaniem. Nadeszła pora, by wejść w nowy wymiar prac. Z wykorzystaniem produktów Polbruk, takich jak L-ka Tigela, możecie tworzyć trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych elementy małej architektury ogrodowej. To coś nowego, oryginalnego, konkurencyjnego i… pięknego!

O produkcie
L-ka Tigela, jak sama nazwa wskazuje, to betonowy element w kształcie litery „L”. Jego wymiary wynoszą 80/42/33 cm (wysokość jest zależna od sposobu ułożenia: w pionie lub w poziomie). Posiada gładką fakturę i jest dostępny w dwóch bardzo uniwersalnych kolorach: stalowym i grafitowym. Został zaprojektowany z myślą o tworzeniu niestandardowych rozwiązań aranżacyjnych na posesjach i w przestrzeni miejskiej.


Mała architektura ogrodowa
L-ka Tigela to element, który można wykorzystać do tworzenia różnego rodzaju konstrukcji z rodziny małej architektury ogrodowej. Są to funkcjonalne, niewielkie obiekty, które można ulokować na posesji bez konieczności załatwiania jakichkolwiek spraw formalnych. Zalicza się do nich m.in. donice, meble ogrodowe, ławki, kwietniki lub murki oporowe. Pełnią one funkcje zarówno dekoracyjne, jak i użytkowe.


Strefa weekendowa na posesji


Jedną z propozycji wykorzystania produktu Polbruk L-ka Tigela jest projekt strefy ogrodowej, w której głównymi elementami są: dwie ławki z drewnianymi siedziskami, wysoki kwietnik i miejsce na palenisko. Budowa tych konstrukcji nie jest wyzwaniem dla fachowców – zarówno bardziej, jak i mniej doświadczony brukarz, pracując na bazie projektu, doskonale poradzi sobie z tym zadaniem! Do stworzenia takiej aranżacji będzie potrzebnych 20 modułów L-ka Tigela, 5 płyt Magna 100x75 cm, 4 płyty Magna 75x50 cm. Na pozostałych 8,8 m.kw. należy rozsypać np. gres. Drewniane siedziska mają wymiar 66x145 cm. Całość można wykończyć obrzeżem Modern.


Alternatywnym rozwiązaniem dla bardziej wymagających inwestorów jest stworzenie betonowej zabudowy, której elementami są 3 trzyosobowe „kanapy” (każda z nich ma siedzisko o wymiarach 1980x620 px, stworzone z 6 modułów Tigela) i dwa kwietniki ułożone w kształt litery „U”. W centralnej części znajduje się palenisko (4 el. L-ka Tigela). Całą konstrukcję zbudowano z 22 elementów L-ka Tigela. Podstawą kanap i kwietników są bloczki Neo (120 szt.) Wierzch kwietników to daszki NEO.


Funkcjonalne strefy miejskie
L-ka Tigela zdobywa popularność nie tylko na posesjach, ale także w przestrzeniach miejskich, na przykład na parkingach. Odpowiednio ułożona, sprawdza się w roli ograniczników. Za ich pomocą można wydzielić miejsca postojowe oraz stworzyć strefy zamykające teren parkingu.


Inne zastosowania

W tym przypadku wszystko zależy od kreatywności projektanta, potrzeb inwestora i warunków ukształtowania terenu. L-ka Tigela jest doskonałym rozwiązaniem do zabudowy różnic poziomów (murki oporowe), tworzenia obramowań dla rabat (dwa moduły L-ka Tigela położone na dłuższym boku i tworzące prostokąt), budowania konstrukcji ławek (z drewnianymi siedziskami i blatami) lub sof, które przetrwają przez wiele sezonów.

 

Powiązane produkty

Donica

System Donicowy Tigela

Płyta tarasowa

Płyta Tarasowa Magna

Obrzeże

Obrzeże Modern

Systemy ogrodzeń

SYSTEM OGRODZEŃ NEO

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.