Start > Inspiracje > Jak zaaranżować strefę wypoczynku na tarasie?

Jak zaaranżować strefę wypoczynku na tarasie?

Dodaj do ulubionych
Taras to niezwykle ważny obszar na planie architektonicznym każdej posesji, łączący w sobie zalety domu i ogrodu. Z racji położenia jest to również przestrzeń niezwykle wymagająca pod względem aranżacyjnym, szczególnie jeśli chodzi o nawierzchnie, która musi współgrać jednocześnie z charakterem budynku, jak i naturalnością roślin.

Ciekawa aranżacje tej strefy umożliwia płyty tarasowe Polbruk Petra oraz Polbruk Exa, które sprawia, ze nawet zwykła ogrodowa loggia zamieni się w letnie centrum dowodzenia integrujące wszystkich domowników. Doświadczenie pokazuje, ze zdecydowana większość ludzi najlepiej odpoczywa w naturalnym otoczeniu, dlatego tez podczas aranżacji tarasu warto sięgnąć po tradycyjne, sprawdzone materiały: drewno, kamień czy wikline. Zanim jednak ustawimy rattanowe fotele, dębowy stół czy leżaki w modnym kolorze wenge lub te wykonane z bielonego drewna, koniecznie trzeba zadbać o podstawę każdego tarasu, czyli jego nawierzchnie. Posadzka musi być bowiem, nie tylko odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg czy palące słonce, ale także funkcjonalna i elegancka.

Ciekawym pomysłem aranżacyjnym okazać się może wybór betonowych płyt tarasowych o nieregularnej heksagonalnej formie. Dobrym przykładem są płyty Polbruk Exa o gładkiej fakturze i dwóch odcieniach melanżowych, stonowanych kolorów. Ich naturalnie wyglądająca struktura sprawia, ze doskonale komponują się zarówno z kamieniem, drewnem, jak i kostką brukową.

Kolejnym interesującym konceptem, który można wykorzystać podczas aranżacji tarasu na miejsce odpoczynku jest połączenie różnokolorowej nawierzchni Polbruk Petra z prostymi, jednobarwnymi meblami ogrodowymi.

Nawierzchnia z płyt tarasowych wytrzyma długie lata, a do tego będzie doskonale współgrała z kolorowymi meblami wypoczynkowymi i intensywnie zielona roślinnością.

Powiązane produkty

Kostka

KOSTKA BRUKOWA PETRA

Płyta tarasowa

PŁYTA TARASOWA EXA

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.