Start > Inspiracje > Jak zaaranżować strefę wypoczynku na tarasie?

Jak zaaranżować strefę wypoczynku na tarasie?

Dodaj do ulubionych
Dla klienta indywidualnego
Taras
Porada
Taras to niezwykle ważny obszar na planie architektonicznym każdej posesji, łączący w sobie zalety domu i ogrodu. Z racji położenia jest to również przestrzeń niezwykle wymagająca pod względem aranżacyjnym, szczególnie jeśli chodzi o nawierzchnie, która musi współgrać jednocześnie z charakterem budynku, jak i naturalnością roślin.

Ciekawa aranżacje tej strefy umożliwia płyty tarasowe Polbruk Petra oraz Polbruk Exa, które sprawia, ze nawet zwykła ogrodowa loggia zamieni się w letnie centrum dowodzenia integrujące wszystkich domowników. Doświadczenie pokazuje, ze zdecydowana większość ludzi najlepiej odpoczywa w naturalnym otoczeniu, dlatego tez podczas aranżacji tarasu warto sięgnąć po tradycyjne, sprawdzone materiały: drewno, kamień czy wikline. Zanim jednak ustawimy rattanowe fotele, dębowy stół czy leżaki w modnym kolorze wenge lub te wykonane z bielonego drewna, koniecznie trzeba zadbać o podstawę każdego tarasu, czyli jego nawierzchnie. Posadzka musi być bowiem, nie tylko odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg czy palące słonce, ale także funkcjonalna i elegancka.

Ciekawym pomysłem aranżacyjnym okazać się może wybór betonowych płyt tarasowych o nieregularnej heksagonalnej formie. Dobrym przykładem są płyty Polbruk Exa o gładkiej fakturze i dwóch odcieniach melanżowych, stonowanych kolorów. Ich naturalnie wyglądająca struktura sprawia, ze doskonale komponują się zarówno z kamieniem, drewnem, jak i kostką brukową.

Kolejnym interesującym konceptem, który można wykorzystać podczas aranżacji tarasu na miejsce odpoczynku jest połączenie różnokolorowej nawierzchni Polbruk Petra z prostymi, jednobarwnymi meblami ogrodowymi.

Nawierzchnia z płyt tarasowych wytrzyma długie lata, a do tego będzie doskonale współgrała z kolorowymi meblami wypoczynkowymi i intensywnie zielona roślinnością.

Powiązane produkty

Kostka

KOSTKA BRUKOWA PETRA

Płyta tarasowa

PŁYTA TARASOWA EXA

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.