Start > Inspiracje > Klasyczna elegancja - ponadczasowe piękno

Klasyczna elegancja - ponadczasowe piękno

Dodaj do ulubionych
Dla klienta indywidualnego
Taras
Ogród
Podjazd
Porada

Kostki szlechetne i dekoracyjne Polbruk, to bogactwo wyboru. Różnorodne powierzchnie - od drobnych elementów kostki płukanej Polbruk Avanti - przez niecodzienny kształt kostki Polbruk Petra - po inspirowane naturalnym wyglądem płyty Lira i Linea.

Światło i czar gorącego Południa, śródziemnomorska architektura - to wciąż wypełniona upalnym słońcem i radosnym spokojem - inspiracja do tworzenia niepowtarzalnych zestawień. Z miejsc o charakterystycznych rysach architektonicznych takich jak: Włochy, Hiszpania, Grecja, Cypr, zapożyczamy to, co najlepsze, aby w twórczy sposób przekształcać wzór w zupełnie nowe, własne odkrycia.

 

Nasze ogrody, domy nabierają fantazyjnych - niemal bajkowych - kształtów i w zależności od wyobraźni ich właścicieli - nawiązują do włoskich willi, hiszpańskich rezydencji, mauretańskich siedzib rodowych, architektury andaluzyjskiej lub toskańskiej. Budynki o płaskich lub lekko skośnych dachach, jasnych elewacjach, otaczane są dziedzińcami, tarasami, otwartymi gankami.

 

Chętnie sięgamy po naturalne motywy oraz zdobienia takie jak: drewniane ramy okien, pergole porośnięte bujnymi winoroślami, a także dodatki kontrastujące z pastelowym kolorem ścian i otoczenia. Obecność barwnych detali dynamizuje kompozycję, dodaje jej entuzjazmu…

 

Doskonałym przykładem inspiracji stylem włoskim jest kolekcja Polbruk Petra. Nieregularne kostki o strukturze surowego kamienia nawiązują do śródziemnomorskich tradycji. Melanże w kolorze sahary efektownie prezentują się na dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie często zagląda słońce, a roślinność bujnie rozkwita intensywnością kolorów.

 

Z kolei odcienie onyxu - o lekko przydymionej powierzchni - to doskonałe wykończenie ogrodowej ścieżki pachnącej ziołami i lawendą. Polbruk Lira, Polbruk Magna równie dobrze wpisze się w architekturę posesji w śródziemnomorskim stylu. Każdej przestrzeni nadadzą promienistego, słonecznego wyglądu, pełnego ciepła letnich wspomnień. Elementy o niecodziennej fakturze oraz kolorystyce, które dostosowano wymiarami również dla mniejszych powierzchni, umożliwiają wykończenie tarasu, czy patio - nawet o niewielkich gabarytach.

 

Nieregularny kształt krawędzi w połączeniu z gładką teksturą to cechy kolekcji Polbruk Granito - stworzonej do aranżacji powierzchni nasyconych słońcem. W domu i ogrodzie stylizowanym na śródziemnomorski, obok charakterystycznych, dużych przestrzeni wykończonych płytą tarasową nie powinno zabraknąć kostek Polbruk Avanti, Polbruk Carmino.

 

Doskonale komponują się z nieoszlifowanym kamieniem, żwirowym wykończeniem fug, drobnymi otoczakami. Wszystkie te elementy doskonale współgrają z typową dla Południa pnącą roślinnością wyeksponowaną na efektownych pergolach, siatkach lub kratach.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.