Start > Inspiracje > Klasyczna elegancja - ponadczasowe piękno

Klasyczna elegancja - ponadczasowe piękno

Dodaj do ulubionych

Kostki szlechetne i dekoracyjne Polbruk, to bogactwo wyboru. Różnorodne powierzchnie - od drobnych elementów kostki płukanej Polbruk Avanti - przez niecodzienny kształt kostki Polbruk Petra - po inspirowane naturalnym wyglądem płyty Lira i Linea.

Światło i czar gorącego Południa, śródziemnomorska architektura - to wciąż wypełniona upalnym słońcem i radosnym spokojem - inspiracja do tworzenia niepowtarzalnych zestawień. Z miejsc o charakterystycznych rysach architektonicznych takich jak: Włochy, Hiszpania, Grecja, Cypr, zapożyczamy to, co najlepsze, aby w twórczy sposób przekształcać wzór w zupełnie nowe, własne odkrycia.

 

Nasze ogrody, domy nabierają fantazyjnych - niemal bajkowych - kształtów i w zależności od wyobraźni ich właścicieli - nawiązują do włoskich willi, hiszpańskich rezydencji, mauretańskich siedzib rodowych, architektury andaluzyjskiej lub toskańskiej. Budynki o płaskich lub lekko skośnych dachach, jasnych elewacjach, otaczane są dziedzińcami, tarasami, otwartymi gankami.

 

Chętnie sięgamy po naturalne motywy oraz zdobienia takie jak: drewniane ramy okien, pergole porośnięte bujnymi winoroślami, a także dodatki kontrastujące z pastelowym kolorem ścian i otoczenia. Obecność barwnych detali dynamizuje kompozycję, dodaje jej entuzjazmu…

 

Doskonałym przykładem inspiracji stylem włoskim jest kolekcja Polbruk Petra. Nieregularne kostki o strukturze surowego kamienia nawiązują do śródziemnomorskich tradycji. Melanże w kolorze sahary efektownie prezentują się na dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie często zagląda słońce, a roślinność bujnie rozkwita intensywnością kolorów.

 

Z kolei odcienie onyxu - o lekko przydymionej powierzchni - to doskonałe wykończenie ogrodowej ścieżki pachnącej ziołami i lawendą. Polbruk Lira, Polbruk Magna równie dobrze wpisze się w architekturę posesji w śródziemnomorskim stylu. Każdej przestrzeni nadadzą promienistego, słonecznego wyglądu, pełnego ciepła letnich wspomnień. Elementy o niecodziennej fakturze oraz kolorystyce, które dostosowano wymiarami również dla mniejszych powierzchni, umożliwiają wykończenie tarasu, czy patio - nawet o niewielkich gabarytach.

 

Nieregularny kształt krawędzi w połączeniu z gładką teksturą to cechy kolekcji Polbruk Granito - stworzonej do aranżacji powierzchni nasyconych słońcem. W domu i ogrodzie stylizowanym na śródziemnomorski, obok charakterystycznych, dużych przestrzeni wykończonych płytą tarasową nie powinno zabraknąć kostek Polbruk Avanti, Polbruk Carmino.

 

Doskonale komponują się z nieoszlifowanym kamieniem, żwirowym wykończeniem fug, drobnymi otoczakami. Wszystkie te elementy doskonale współgrają z typową dla Południa pnącą roślinnością wyeksponowaną na efektownych pergolach, siatkach lub kratach.

Powiązane produkty

Kostka

KOSTKA BRUKOWA PETRA

Płyta tarasowa

Płyta Tarasowa Magna

Kostka

KOSTKA BRUKOWA GRANITO

Kostka

Kostka Brukowa Avanti

Kostka

Kostka Brukowa Carmino

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.