Start > Inspiracje > Kostka na miarę XXI wieku

Kostka na miarę XXI wieku

Dodaj do ulubionych
Szary to jeden z najpopularniejszych kolorów w nowoczesnej architekturze. Gdy dodamy do niego geometryczny prostokątny kształt, to uzyskamy efekt pożądany w wielu współczesnych aranżacjach.

Kostka Metrik, nowość w ofercie Polbruk, w pełni odpowiada tym oczekiwaniom. Doskonale sprawdzi się jako materiał do budowy ścieżek, alejek, placów oraz tarasów czy podjazdów przy nowoczesnych domach. Spełnia ona wszystkie założenia współczesnego modernizmu: jest szara, symetryczna, prostokątna i... betonowa. Jest dostępna w różnych odcieniach o nazwach kolorów „biały”, stalowy, bazaltowy. Nutę finezji dodaje fakt, że jeden z odcieni o nazwie nerino, posiada lekko melanżową teksturę.

Metrik występuje w jednym wymiarze – 7x28 cm. Nie oznacza to, że aranżacje stworzone przy jego użyciu są mało ciekawe, wręcz przeciwnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać z niego nawierzchnię w jednym kolorze, ale zdecydowanie bardziej efektownie będą wyglądać kompozycje łączące kilka odcieni szarości i tworzące mozaikę. Metrik znakomicie zaprezentuje się w ułożeniu klasycznym – naprzemiennym z przesunięciem lub bez. Innym sposobem, wywodzącym się z czasów Cesarstwa Rzymskiego i współcześnie wracającym do łask, jest ułożenie go w „jodełkę”.

Do nawierzchni wykonanej z kostki Metrik warto dodać spójne wyglądem obrzeża lub palisady. Będą one stanowić swoiste ramy kompozycyjne deptaka, alei czy podjazdu oraz oddzielać ciągi piesze od zieleni. Do tego celu nadają się utrzymane w tonacjach szarości i dedykowane nowoczesnej architekturze obrzeża Polbruk Modern, Flesz czy palisady Zen lub Hestra.

Gdy już zaprojektujemy nowoczesne ciągi piesze, warto dobrać odpowiednią zieleń do naszego ogrodu. Należy pamiętać, że w stylu nowoczesnym ważne jest zachowanie symetrii oraz ostrych i prostych linii. Ponadto nawierzchnia musi kontrastować z naturalną zielenią. Powinna być ona przycięta geometrycznie i sadzona punktowo. Wskazane są ozdobne trawy (jako na przykład akcent pionowy), szpalery zwartych w pokroju drzew lub krzewów, najlepiej obsypanych jasnymi otoczakami lub grysem. Do takiej kompozycji warto dodać kilka bylin, takich jak: czosnek olbrzymi, lawenda drobnolistna czy paprocie. Możliwości jest zdecydowanie więcej, warto eksperymentować, by stworzyć swoją przestrzeń na miarę XXI wieku.

Powiązane produkty

Kostka

KOSTKA BRUKOWA METRIK

Obrzeże

Obrzeże Modern

Obrzeże

Obrzeże Flesz

Palisada

Palisada Zen

Palisada

Palisada Hestra

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.