Start > Inspiracje > Lamell - wielki format na tarasie

Lamell - wielki format na tarasie

Dodaj do ulubionych
Melanżowa szarość, ascetyczna wręcz prostota i symetria to cechy, które sprawiają, że płyta Polbruk Lamell sprawdzi się idealnie we wszystkich przydomowych ogrodach, w których aranżacja podporządkowana jest idei minimalizmu.

Aranżacja otoczenia domu utrzymanego w stylu modernistycznym wymaga przestrzegania kilku reguł. W projektowaniu ogrodu nowoczesnego obowiązuje kilka podstawowych zasad, do których należą proste linie kompozycyjne, kontrasty oraz geometryczność. Wyróżnikiem są również długie gładkie płaszczyzny. Lamell, nowość w ofercie Polbruk, posiada idealny, prostokątny kształt i wymiary 60 na 40 cm. Wielkoformatowy charakter płyt sprawia, że układa się je wyjątkowo łatwo, zarówno w większych, jak i mniejszych aranżacjach. Ze względu na grubość – 4,5 cm, są one dedykowane do nawierzchni tarasowych oraz alejek przeznaczonych dla pieszych, dlatego tak świetnie sprawdzają się w przydomowym ogrodzie. Prosty, ale elegancki wygląd zapewnia naturalne przedłużenie salonu. Lamell zwraca uwagę nie tylko prostym i symetrycznym kształtem. Płyty występuje w dwóch fakturach – gładkiej i płukanej (lekko chropowatej). Ta pierwsza posiada trzy wersje kolorystyczne – stalową, nerino (biało-szaro-czarny) i fokstrot (mokka-ciemnobrązowo-biały). Druga natomiast jest dostępna w ciemnej szarości ritmo_d (grafitowo-jasnoszary). Nutę ekscentryzmu tej ascetycznej w kształcie, barwie i formie płycie dodaje jej melanżowy charakter, który przypomina nieco wyglądem lekko postarzany dżins. Stonowane kolory pozwalają wyciszyć się wewnętrznie, dzięki czemu każda chwila spędzona w ogrodzie staje się naprawdę bezcenna.

Te atuty Lamella sprawdzą się świetnie w nowoczesnych aranżacjach, w których ceni się minimalizm i symetrię. Ze względu na swoją barwę płyty będą ponadto tworzyły idealny kontrast z zielenią. Pożądany efekt osiągniemy, zestawiając nawierzchnię wykonaną z płyt Lamell z roślinami zimozielonymi, takimi jak bukszpany, mahonie czy żywotniki. Poza nimi w nowoczesnym ogrodzie warto posadzić ozdobne trawy, ale również drzewa na przykład: klon palmowy, magnolię czy dereń biały. Fantastyczny kontrast dla nawierzchni chodnikowej mogą stanowić również inne rośliny zielone. Ostatnio zyskują na popularności rośliny rosnące w lasach i na łąkach, takie jak dziewanny, krwawniki czy dzika marchew. Na tarasie Lamell będzie dobrze prezentował się w sąsiedztwie modnych mebli tarasowych z technorattanu oraz elementów wystroju wykonanych ze stali lub szkła. Smaczku tak stworzonym aranżacjom doda odpowiednie oświetlenie oraz dodatki, na przykład donice LED.

Poza stylem nowoczesnym Lamell sprawdzi się również jako nawierzchnia w aranżacjach inspirowanych stylem skandynawskim. Tu również ceni się minimalizm i proste linie. Mieszkańcy Północnej Europy co prawda stawiają zwykle na drewno i kamień, ale dopuszczalnym, o wiele trwalszym i równie estetycznym rozwiązaniem, są płyty betonowe przypominające kamień. W przypadku, gdy zdecydujemy się aranżować nasz ogród po skandynawsku pamiętajmy, że roślinność w nim rosnąca powinna być nieco bardziej… swobodna, mniej uporządkowana i spójna z krajobrazem. Zawsze mile widziane są wszelkie iglaki – sosny, jodły, świerki i modrzewie, które możemy uzupełnić wrzoścami i ozdobnymi gatunkami traw oraz drzewami owocowymi. Dopuszczalne są jabłonie, grusze, śliwy i pigwy.

Polbruk Lamell to idealny materiał do budowy tarasów, ścieżek i placów, który świetnie pasuje do wielu aranżacji. Warto wykorzystać jego ascetyczną oraz symetryczną formę do stworzenia wymarzonego i pięknego ogrodu.

Powiązane produkty

Płyta tarasowa

PŁYTA TARASOWA LAMELL

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.