Start > Inspiracje > Okiem architekta - kostki Polbruk w praktyce

Okiem architekta - kostki Polbruk w praktyce

Dodaj do ulubionych
Produkty firmy Polbruk cieszą się nie tylko zaufaniem klientów indywidualnych, ale też architektów i architektów krajobrazu, którzy od lat wykorzystują je w swoich projektach.

Trafnym przykładem efektownego wkomponowania produktów Polbruk w realizacje są osiedla Black&White oraz Rainbow z Krakowa, które zostały wyróżnione szeregiem nagród architektonicznych. Autorem obu projektów oraz towarzyszących im nawierzchni jest zespół architektów z pracowni Kita Koral Architekci. Sukces polskich projektantów skłania do namysłu nad tym, czym przede wszystkim kierują się architekci przy wyborze odpowiednich materiałów nawierzchniowych?

- W momencie doboru odpowiednich materiałów kierujemy się przede wszystkim indywidualnymi wymaganiami danej inwestycji, względami wizualnymi, praktycznymi, jak i ekonomicznymi. Ważne jest, by produkty w pełni spełniały oczekiwania twórców projektu zarówno pod kątem estetyki, jak i kwestii technicznych, niemniej równie ważny jest stosunek jakości produktu do jego ceny - mówi Piotr Kita z pracowni Kita Koral Architekci.

Elementy zagospodarowania terenu, takie jak kostka brukowa oraz mała architektura, muszą być idealnie dopasowane do założeń projektowych, a także stanowić integralną część danej koncepcji, czyli harmonizować z nią w kwestii koloru oraz kształtu. Istotne są także parametry techniczne, które pozwalają stwierdzić, jak bardzo dane materiały są odporne na duże obciążenia oraz powstawanie zabrudzeń. Wytrzymałość materiałów ma szczególne znaczenie przy projektowaniu nawierzchni wokół dużych obiektów, takich jak stadiony, ośrodki kultury, czy hotele. Wtedy też w parze z odpornością na duże obciążenia powinna iść bardzo solidna budowa.

Czy projektanci miewają swoich faworytów w świecie materiałów nawierzchniowych? Odpowiedź brzmi tak. Przykładowo projektanci z pracowni Kita Koral Architekci coraz częściej stawiają na kolekcję Styl, a w szczególności model Polbruk Complex o płukanej powierzchni. - Geometryczne kształty, stonowana kolorystyka oraz walory użytkowe tej kostki spowodowały, że idealnie wpisała się ona w dwie nasze realizacje - Osiedle Black&White oraz Osiedle Rainbow w Krakowie - mówi Tomasz Koral z pracowni Kita Koral Architekci.

Które z produktów mają szansę stać się nowym hitem wśród projektantów nawierzchni? Według Piotra Kity, dużym zainteresowaniem bez wątpienia cieszyć się będą betonowe płyty Polbruk Urbanika 60, a także elementy wyprodukowane dzięki technologii wet-cast z linii Polbruk TOP- płyty Polbruk Aura i Polbruk Linea. Zespół pracowni Kita Koral Architekci planuje również zaangażowanie produktów firmy Polbruk w nowo tworzone projekty. To właśnie elementy Polbruk Urbanika 30 w odcieniu szarym i grafitowym, staną się integralną częścią kolejnej krakowskiej realizacji Lea 251. Kostka Polbruk dopełni tam otoczenie kompleksu nowoczesnych apartamentów o podwyższonym standardzie.

Powiązane produkty

Kostka

Kostka Brukowa Complex

Kostka

Kostka Brukowa Urbanika

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.