Start > Inspiracje > Pięknie – trwale – z betonu

Pięknie – trwale – z betonu

Dodaj do ulubionych
Taras to przedłużenie naszego salonu i zwykle najbardziej reprezentacyjne miejsce w ogrodzie, gdzie przyjmujemy gości i spędzamy czas w ich towarzystwie. W związku z tym powinien on być jednocześnie piękny i wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia.

Najważniejszym elementem i podstawą każdego założenia tarasowego jest nawierzchnia. Standardowo można ją wykonać z surowców naturalnych, takich jak drewno czy kamień. Jednak z praktycznego i kosztowego punktu widzenia lepiej wybrać takie, które z powodzeniem je imitują, a są o wiele łatwiejsze w konserwacji i tańsze w zakupie. – Kostki i płyty betonowe to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na trwałości nawierzchni tarasowych. Ponadto są one proste i tanie w utrzymaniu. Natomiast jeśli chodzi o design, to śmiało można stwierdzić, że wzornictwo jest w tej chwili tak bogate, że przewyższa to, co wymyśliła natura – mówi Wojciech Średniawa, Główny Projektant  z firmy Polbruk. Wybór wzorów i kolorów jest bardzo szeroki, pamiętajmy jednak o tym, że gdy wybieramy nawierzchnię, musi ona współgrać z architekturą naszego domu i ogrodu.

Nowoczesność w dużym formacie

Domy, który obecnie są projektowane w Polsce, tworzą prawdziwy przegląd architektoniczny. Dużą popularnością cieszą się budynki wybudowane w stylu nowoczesnym o prostej geometrycznej formie, z dużymi powierzchniami przeszklonymi oraz elewacjami wykonanymi z blachy, cegły klinkierowej (zwykle w kolorze szarym) lub okładzin imitujących drewno. Do tego rodzaju architektury projektowane są zwykle ogrody w stylu nowoczesnym – stawiające na geometryczne, proste, wręcz minimalistyczne rozwiązania oparte na kontraście zieleni z architekturą. Przy takich założeniach naturalnym wyborem są nawierzchnie wykonane z płyt lub kostki betonowej o dużym formacie i minimalistycznym designie. Niezwykłą popularność zyskały te utrzymane w tonacji szarości i beży – mówi Wojciech Średniawa.

Dobrym przykładem tego rodzaju designu jest płyta Polbruk Lamell. Posiada ona prostokątny kształt, wymiar 60x40 cm oraz grubość 4,5 cm.  Ze względu na swój prosty, ale szykowny wygląd, może być z powodzeniem stosowana jako wykończenie tarasu i stanowić naturalne przedłużenie salonu. Lamell występuje w dwóch fakturach – gładkiej i płukanej (lekko chropowatej). Ta pierwsza posiada dwie wersje kolorystyczne – stalową oraz nerino. Druga natomiast jest dostępna w ciemnej szarości ritmo_d.

Alternatywą dla tego rozwiązania jest płyta Multicomplex. Daje ona większe możliwości aranżacyjne z uwagi na fakt, że występuje w trzech wymiarach: 20x40 cm, 40x40 cm oraz 60 na 40 cm.  Najbardziej pożądaną w nowoczesnych projektach będzie ta o gładkiej fakturze w kolorze nerino.

 

Polbruk S.A. – to największy obecnie na polskim rynku producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów - Styl, Klasyka, TOP oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce.


O firmie

Facebook/polbruk
Instagram/polbruk_inspirujemy
Facebook/JestemFachowcem

Powiązane produkty

Płyta tarasowa

PŁYTA TARASOWA LAMELL

Płyta tarasowa

PŁYTA MULTICOMPLEX

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.