Start > Inspiracje > Szlachetność geometrii - precyzja formy

Szlachetność geometrii - precyzja formy

Dodaj do ulubionych
Dla klienta indywidualnego
Taras
Ogród
Podjazd
Porada
Od zawsze - uniwersalny język geometrii - wykorzystywany jest w kompozycjach architektonicznych, malarskich, fotograficznych, aranżacji ogrodów, wzornictwie, a nawet w modzie. Współcześnie, zrównoważone zestawienia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, podobnie jak dynamiczne kontrasty kształtów i faktur.

Jeśli we wnętrzu Twojego domu przeważają geometryczne motywy, kubistyczne kształty, jeżeli wyżej cenisz minimalistyczną prostotę od ferii rozbuchanych form - z pewnością zechcesz przenieść ład i uporządkowanie do swojego ogrodu, na zewnątrz posesji, czy też przemycić ulubiony styl w elementach małej architektury. Nasz dom czy ogród zazwyczaj stanowi stylistyczną kontynuację tego w czym gustujemy oraz czym lubimy otaczać się na co dzień.

 

Dom, taras, patio - to tu spędzamy mnóstwo czasu, wypoczywamy lub spotykamy się z przyjaciółmi. Właśnie dlatego całość powinna być przemyślana w najdrobniejszym szczególe - nie ma tu miejsca na przypadkowość - a rozsądny minimalizm, proporcjonalność użytych faktur oraz materiałów pozwala osiągnąć pełną harmonię. Aranżacje powinny opierać się na prawidłowościach, regularności i konsekwencji w wyznaczaniu ścieżek, podjazdów, tarasów - a także na dbałości o funkcjonalność przestrzeni naszego „miejsce na Ziemi”. Zdyscyplinowany ład kompozycji może zostać odzwierciedlony w wyborze nawierzchni, na przykład w perfekcyjnej regularności kostki Polbruk Ideo.

 

Symetryczne kształty, powtarzalne wzory stworzą poczucie równowagi, której dopełnieniem może być minimalistyczna kolorystyka. Ale o tym, czy harmonijna całość przypadnie do gustu miłośnikom tradycji czy wielbicielom nowoczesności, zadecydują szczegóły - charakter wybranej kostki, niecodzienne dodatki dostosowane do stylistyki budynku oraz inne elementy małej architektury.

 

Nawet jeśli bryła Twojego domu w niczym nie przypomina niezwykłych budowli á la Le Corbusier, możesz nadać jej nowoczesny charakter. Pozwolą na to kolekcje: Polbruk Linea, Polbruk Urbanika - doskonale współgrająca z przestrzenią miasta, chętnie towarzysząca architektonicznym kompozycjom ze szkła i stali.

 

Ciekawym pomysłem dekoracyjnym może okazać się ułożenie na przemian pasów z szarej i grafitowej kostki Polbruk Trento lub też przełamanie jednolitej nawierzchni geometrycznym wzorem wykonanym z kostki w innym odcieniu. Elementem dopełniającym projekt mogą być Stopnie Grando w jasnoszarym kolorze.

Powiązane produkty

Kostka

KOSTKA BRUKOWA IDEO

Płyta ogrodowa

PŁYTA OGRODOWA LINEA

Kostka

KOSTKA BRUKOWA URBANIKA 30x15

Kostka

KOSTKA BRUKOWA TRENTO

Stopień

STOPIEŃ SCHODOWY GRANDO

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.