Start > Inspiracje > W sielskim klimacie podmiejskiej rezydencji

W sielskim klimacie podmiejskiej rezydencji

Dodaj do ulubionych
Kostki brukowe od zawsze cieszyły się popularnością na szlacheckich dworach i terenach ekskluzywnych posesji. Wykładano nimi ogrodowe ganki, podjazdy oraz wnętrza altan. Niegasnącą sławę zawdzięczają rozmaitym tonacjom barwnym, subtelnym, cieszącym oko kształtom oraz nietuzinkowym zastosowaniom. Kolekcja kostek postarzanych czerpie z najlepszych tradycji zamierzchłych epok i łączy je z zaletami nowoczesnych technologii.

Aranżacje współczesnych ogrodów coraz częściej są inspirowane realizacjami z ubiegłych wieków. Czasami moda na minimalizm ustępuje miejsca pomysłowym syntezom różnych stylów, które wnoszą do ogrodu odrobinę oryginalnego nastroju. Dyskretny urok dawnych epok zaklęty w postarzanej nawierzchni pozwala w elegancki sposób nawiązać kontakt z dworską tradycją. W ten nurt doskonale wpisują się kostki z kolekcji Polbruk Nostalite Prima oraz Polbruk Carmino.

Kolory odgrywają w ogrodzie kluczową rolę, nadają mu charakter i kształtują przestrzeń. Sposobem na barwne zagospodarowanie posesji jest nawierzchnia wyłożona barwioną kostką brukową.

Dodatkowo urok sieskiej posesji podkreśli Murek Albero, który można wykorzystać do budowy murków ogrodowych, kwietników, podstawy siedzisk. Nadaje się też do obudowy grilla lub fontanny. Przy pomocy stopni schodowych Grando w wersji łupanej zbudujemy stopnie, które będą nie tylko wygodne, ale również spójne stylistycznie z resztą nawierzchni.

Odrobinę południowoeuropejskiej atmosfery możemy wprowadzić na polskie ulice i prywatne posesje przy pomocy kolekcji kostek brukowych przypominających formą i strukturą klasyczny stary bruk. Doskonale sprawdzą się w tej roli kostki  takie jak Polbruk Nostalite Prima. To elementy, które przypominają nieco bruk naznaczony duchem czasu, świetnie wkomponowujący się w stylizacje retro.

Powiązane produkty

Kostka

Kostka Brukowa Carmino

Murek

MUREK ALBERO

Stopień

Stopień Schodowy Grando

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.