Start > Inspiracje > Doświadczenie ma znaczenie

Doświadczenie ma znaczenie

Dodaj do ulubionych
O tym, że pracodawcy – nie tylko w branży brukarskiej – cenią sobie ludzi doświadczonych, wiadomo nie od dziś. Skończone szkoły, kursy, szkolenia są oczywiście atutem, jednak, jak się okazuje, większe znaczenie ma praktyka. To ona uwiarygadnia umiejętności kandydata na pracownika.

Praktyka – słowo klucz!

Jesteś na początku drogi zawodowej i zastanawiasz się, jak postawić pierwsze kroki w branży brukarskiej? Podążaj ścieżką fachowców! Jeśli tylko masz okazję, by „załapać się” i podszkolić pod okiem mistrzów – skorzystaj z tej oferty. Zdobyte doświadczenie praktyczne na pewno przyda się w przyszłości i ułatwi znalezienie satysfakcjonującej Cię pracy zawodowej. Twój przyszły pracodawca, wiedząc o Twojej praktyce, nie będzie musiał uczyć Cię wszystkiego od nowa, a jedynie wprowadzi w struktury i rytm pracy nowej firmy.

Obierz kurs na… wiedzę

Odpowiednie przygotowanie merytoryczne jest również istotną kwestią. Jak to w każdej branży bywa – im się wie więcej, tym lepiej. Doświadczenie wsparte udziałem w różnego typu kursach będzie jeszcze większym atutem w oczach pracodawców. Warto zatem zapoznać się z ofertą np. Zakładów Doskonalenia Zawodowego, które cyklicznie organizują branżowe szkolenia, kończące się egzaminami i wydaniem certyfikatów. Jeśli chcesz wyspecjalizować się w jakiejś dziedzinie – poszukaj kursów, takich jak np. obsługi urządzeń pomiarowych, operatora przecinarek do betonu, operatora wózków widłowych, operatora zagęszczarki i ubijarki itd. Lista jest naprawdę długa.

ABC biznesu brukarskiego

Często zdarza się tak, że brukarze idą „na swoje”. Zakładają własne firmy, stają się szefami, negocjują, zarządzają ekipą. Ich doświadczenie i wiedza, którą zdobywali przez lata pracy w zawodzie, ułatwi im teraz podejmowanie kluczowych decyzji. Może w przyszłości też spróbujesz założyć własną firmę?

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.