Start > Inspiracje > Duży format, duże możliwości

Duży format, duże możliwości

Dodaj do ulubionych
Moda na aranżowanie otwartych przestrzeni zewnętrznych stawia przed projektantami nowe, coraz bardziej zaawansowane wyzwania. Projekty muszą odpowiadać nie tylko potrzebom i upodobaniom klientów, ale także doskonale komponować się z otoczeniem i przede wszystkim – zabudową. W tym przypadku bardzo duży potencjał mają uniwersalne produkty, czyli wielkoformatowe płyty Polbruk, które dają architektom nieograniczone możliwości, a dla wykonawców są mniej wymagające w układaniu (co jest szczególnie ważne przy dużych powierzchniach).

W miasto!

Przestrzenie zdominowane przez elementy aranżacyjno-dekoracyjne muszą być zrównoważone łagodnymi kolorami, kształtami i fakturami. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie wielkoformatowych płyt o monochromatycznym wybarwieniu, takich jak np. Polbruk Urbanika 60. Ich surowy charakter doskonale pasuje do wielkomiejskiego otoczenia. Doskonały wybór stanowi także minimalistyczna płyta Polbruk Magna – melanżowe szarości i niebanalny format to sposób na perfekcyjne wykończenie tarasów, posesji, a także miejskich pasaży.

Duży format, subtelna forma

Z pozoru mogłoby się wydawać, że powiększone rozmiary płyt tarasowych wykluczają ich lekkość. Płyty Polbruk Lamell są dowodem na to, że subtelna forma (wynikająca z niewielkiej grubości produktu) może być domeną płyty o dużym formacie. Podobnym przykładem jest Polbruk Lira, łączący w sobie urok litego drewna z siłą kostki brukowej.

Na balkonie i tarasie

Wielkoformatowe płyty Polbruk Aura są często wykorzystywane do aranżacji tarasów i balkonów (przy odpowiedniej konstrukcji). Dzięki ich fakturze, nawiązującej do płomieniowanego granitu, przestrzeń nabiera lekkości. Na uwagę zasługują także prostokątne płyty Polbruk Linea, które ułatwiają wykończenie tarasów oraz ścieżek ogrodowych.

Geometria ma znaczenie

Estetyka modernistyczna – proste, geometryczne bryły, regularne linie – to także wyzwanie dla projektantów. Aby cała posesja stanowiła spójną całość, należy dobrać produkt korespondujący z otoczeniem. Polbruk Multicomplex to płyta stworzona z myślą o właśnie takim stylu.

Powiązane produkty

Kostka

Kostka Brukowa Urbanika

Płyta tarasowa

PŁYTA TARASOWA LAMELL

Płyta tarasowa

PŁYTA MULTICOMPLEX

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.