Start > Inspiracje > Ekologia okiem brukarza – przegląd rozwiązań dla miłośników natury

Ekologia okiem brukarza – przegląd rozwiązań dla miłośników natury

Dodaj do ulubionych
Rozwiązania ekologiczne wpisują się na stałe w wiele obszarów naszego codziennego życia. Ochrona środowiska i odpowiedzialne korzystanie z zasobów natury to już nie tylko trend, ale konieczność. Widać to nie tylko w branży gastronomicznej czy odzieżowej, ale także w aranżacji wnętrz i budownictwie. Polbruk, jako wiodący producent kostki brukowej, również może pochwalić się asortymentem materiałów ekologicznych do aranżacji przestrzeni.

Ekologiczne płyty i kostki brukowe

W ofercie ekologicznych płyt i kostek brukowych Polbruk ma do zaproponowania aż cztery warte zainteresowania produkty: płyty ażurowe Greengo i Meba, kostkę brukową Ekol oraz Extrano. Przeznaczone są one do wykończenia przestrzeni przydomowych oraz podjazdów, chodników czy placów. Charakteryzują się szybkoschnącą nawierzchnią i efektywnym odprowadzaniem wód deszczowych. Wybierając proekologiczne rozwiązania od Polbruku, możemy oczekiwać również solidności i atrakcyjnego wzornictwa produktu.

Zarówno Greengo, Meba, Ekol i Extrano są odporne na uszkodzenia i na warunki atmosferyczne. Nie wymagają też szczególnej pielęgnacji. Ten standard sprawia, że zarówno płyty, jak i kostki brukowe Polbruk będą służyć przez lata. Parametrem decydującym o odporności na uszkodzenia jest ich grubość. W przypadku płyty Greengo wynosi ona 8 cm. Ten rodzaj ekologicznej płyty doskonale sprawdzi się jako wykończenie podjazdu w przestrzeni przy domu jednorodzinnym.

Z kolei Meba to ekologiczna płyta ażurowa, która dzięki różnym wariantom grubości (8 cm, 10 cm, 12 cm) przeznaczona jest również do aranżowania przestrzeni o zwiększonym natężeniu ruchu (w tym pojazdów samochodowych). Ekologiczną kostkę brukową Ekol z powodzeniem można stosować do nawierzchni pieszo-jezdnych.
Polbruk Extrano jest również produktem, który idealnie wpisuje się w proekologiczną ideę aranżowania powierzchni zewnętrznych. I choć ma mniejszą czynną biologicznie powierzchnię (11%)  niż poprzednio wymienione kostki, nadal umożliwia przenikanie wody do gruntu, co bardzo sprzyja ekosystemowi.

Układanie ekologicznej kostki brukowej

W ekologicznym projektowaniu nawierzchni Polbruk kładzie duży nacisk na sam sposób układania kostki brukowej. Najlepszym przykładem są otwory przelotowe i zwiększone profile dystansowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu w podłożu powstają wolne przestrzenie, które służą do skutecznego odprowadzania do gruntu wody z opadów atmosferycznych czy topniejącego śniegu. To sprawia, że nie jest potrzebne wykonywanie specjalnych odwodnień liniowych. A w efekcie zapobiegamy ewentualnemu zalaniu budynku lub podtopieniu działki.

W ten sposób możemy zadbać o naturalny ekosystem, zmniejszając też koszty odprowadzania wody. Zyskuje na tym powierzchnia zielona wokół domu, która jest niezbędna, nie tylko ze względów wizualnych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Nikogo nie trzeba przekonywać, że im więcej zieleni, tym lepiej, ponieważ przebywanie w otoczeniu natury pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Powiązane produkty

Płyta ażurowa

PŁYTA AŻUROWA MEBA

Kostka

Kostka Ażurowa Ekol

Płyta ażurowa

Płyta Ażurowa Extrano

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.