Start > Inspiracje > Faktury kostek brukowych

Faktury kostek brukowych

Dodaj do ulubionych
Dla brukarza
Porada
Brukarzu, jesteśmy przekonani, że Twój klient doceni Twoją wszechstronną wiedzę na temat kostki brukowej i płyt betonowych. Dlatego czas na kolejną, branżową lekcję! Dziś na warsztat bierzemy temat faktur – i wcale nie chodzi nam o zawiłe rozliczenia księgowe, z którymi i tak zapewne masz do czynienia, prowadząc własny biznes. Tym razem chcemy skupić się na rodzajach powierzchni produktów Polbruk. Czym różni się faktura płukana od gładkiej? Z czym najlepiej zestawić palisadę o fakturze łamanej? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz poniżej.

Ćwiczenie na dobry początek

Zacznijmy od małego ćwiczenia. Wciel się w rolę swojego klienta. Pomyśl, że masz do zagospodarowania sporą powierzchnię na swojej posesji. Potrzebujesz tarasu, ścieżki i schodków prowadzących prosto do drzwi wejściowych, Twoja partnerka marzy o wspaniałych kwietnikach, a Twój samochód o prawidłowo wykończonym podjeździe. Spora przestrzeń do zaaranżowania, prawda? Dostajesz do ręki katalog pełen inspirujących rozwiązań i… sam nie wiesz, na co się zdecydować. Mnogość pomysłów, kompozycji kolorystycznych, rodzajów kostek i płyt sprawia, że podjęcie decyzji o wyborze produktów może być nie lada wyzwaniem. Pomyśl teraz, czego oczekiwałbyś w takiej sytuacji od brukarza. Odpowiedź jest jedna: fachowego doradztwa.Faktura ma znaczenie!

Jak już przebrniesz przez preferencje kolorystyczne swojego klienta, zatrzymaj się na dłużej przy temacie faktur. Przecież wiesz, że kolory prezentują się różnie – w zależności od faktury i kąta padającego na nią światła.  Jeśli masz taką możliwość, pokazuj inwestorowi próbki produktów – w ten sposób najlepiej zobrazujesz jego walory estetyczne. Możesz zaproponować, że razem z nim wybierzesz się do pobliskiej hurtowni, w której klient będzie mógł zobaczyć na żywo proponowany materiał na stojakach lub wkomponowany w ogród wystawowy.Faktura gładka

Powierzchnia kostki o fakturze gładkiej jest jednolita. Dodatkowo, wybierając produkty w tej opcji, masz do wyboru dwie możliwości kolorystyczne: monokolor i melanże, które bardzo uszlachetniają gładką powierzchnię. Nadaje się do wszystkich założeń  aranżacjnych. Przykładowymi produktami nawierzchniowymi, dostępnymi w tej opcji są: wielkoformatowa płyta Lamell, Exa i Commix. Szukając produktów o gładkiej fakturze z linii „architektura”, zwróćcie uwagę np. na obrzeże Flesz, murek/donica Tigela i ogrodzenie Neo, obrzeże Lingo. Rozwiązania te bardzo ładnie prezentują się w zestawieniu z bardziej odważnymi fakturami: np. stopień grando o fakturze łamanej. Należy jednak pamiętać o zachowaniu balansu między połączeniami, po to, aby aranżowana przestrzeń nie stała się zbyt chaotyczna. 

Wskazówka: pokaż swojemu klientowi, jak doskonale prezentuje się faktura gładka w przypadku murka stworzonego z nieregularnych brył Polbruk Albero.Faktura płukana

Jak sama nazwa wskazuje, powierzchnie takie produkowane są metodą wypłukiwania. Dzięki niej można uzyskać efekt bardzo niejednolitej powierzchni, z wyczuwalnym w dotyku kruszywem. Dodatkowym atutem tego rozwiązania są właściwości antypoślizgowe, co jest szczególne ważnym aspektem, jeśli chodzi o przestrzenie zewnętrzne. W ofercie firmy Polbruk można znaleźć przykłady takie jak: Ideo czy Lamell, czy tradycyjną drobną kostkę brukową Avanti, Trento, a nawet Urbanikę 60 czy Complex. Na pierwszy rzut oka są to bardzo klasyczne propozycje. I to jest duży atut. Faktura taka, dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi, doskonale dopełnia aranżacje w nowoczesnym stylu, ale także sprawdza się w przypadku tradycyjnych posesji. Dobrze wygląda w sąsiedztwie obrzeża Lingo lub Treo, czy palisady Zen lub Hestra.

Wskazówka: faktura płukana doskonale sprawdza się na powierzchniach takich jak np. schodki, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom.Faktura łamana

Stopień Grando, palisada łamana i ogrodzenie Antara II  – zwróć szczególną uwagę na wygląd tych produktów. Zobacz, jak nieregularna powierzchnia prezentuje się w różnym świetle. Tymi rozwiązaniami przekonasz klienta, któremu podoba się wykończenie inspirowane naturalnym kamieniem.  

Wskazówka: zainspiruj swojego klienta połączeniem stopnia Grando z produktem Polbruk Metrik o gładkiej fakturze ułożonej w modny kształt jodełki.

Faktura postarzana

Na uwagę zasługuje także faktura postarzana, uzyskiwana w technologii obijania. I choć oferta produktów tego typu zawężona jest do linii kostek Carmino dostępnych na zamówienie – warto dokładnie im się przyjrzeć. Opcja ta doskonale pasuje do posesji zaaranżowanych w tradycyjnym stylu. Kostki pięknie prezentują się w pobliżu ogrodzenia Antara lub murka Albero.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.