Start > Inspiracje > Faktury kostek brukowych

Faktury kostek brukowych

Dodaj do ulubionych
Brukarzu, jesteśmy przekonani, że Twój klient doceni Twoją wszechstronną wiedzę na temat kostki brukowej i płyt betonowych. Dlatego czas na kolejną, branżową lekcję! Dziś na warsztat bierzemy temat faktur – i wcale nie chodzi nam o zawiłe rozliczenia księgowe, z którymi i tak zapewne masz do czynienia, prowadząc własny biznes. Tym razem chcemy skupić się na rodzajach powierzchni produktów Polbruk. Czym różni się faktura płukana od gładkiej? Z czym najlepiej zestawić palisadę o fakturze łamanej? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz poniżej.

Ćwiczenie na dobry początek

Zacznijmy od małego ćwiczenia. Wciel się w rolę swojego klienta. Pomyśl, że masz do zagospodarowania sporą powierzchnię na swojej posesji. Potrzebujesz tarasu, ścieżki i schodków prowadzących prosto do drzwi wejściowych, Twoja partnerka marzy o wspaniałych kwietnikach, a Twój samochód o prawidłowo wykończonym podjeździe. Spora przestrzeń do zaaranżowania, prawda? Dostajesz do ręki katalog pełen inspirujących rozwiązań i… sam nie wiesz, na co się zdecydować. Mnogość pomysłów, kompozycji kolorystycznych, rodzajów kostek i płyt sprawia, że podjęcie decyzji o wyborze produktów może być nie lada wyzwaniem. Pomyśl teraz, czego oczekiwałbyś w takiej sytuacji od brukarza. Odpowiedź jest jedna: fachowego doradztwa.Faktura ma znaczenie!

Jak już przebrniesz przez preferencje kolorystyczne swojego klienta, zatrzymaj się na dłużej przy temacie faktur. Przecież wiesz, że kolory prezentują się różnie – w zależności od faktury i kąta padającego na nią światła.  Jeśli masz taką możliwość, pokazuj inwestorowi próbki produktów – w ten sposób najlepiej zobrazujesz jego walory estetyczne. Możesz zaproponować, że razem z nim wybierzesz się do pobliskiej hurtowni, w której klient będzie mógł zobaczyć na żywo proponowany materiał na stojakach lub wkomponowany w ogród wystawowy.Faktura gładka

Powierzchnia kostki o fakturze gładkiej jest jednolita. Dodatkowo, wybierając produkty w tej opcji, masz do wyboru dwie możliwości kolorystyczne: monokolor i melanże, które bardzo uszlachetniają gładką powierzchnię. Nadaje się do wszystkich założeń  aranżacjnych. Przykładowymi produktami nawierzchniowymi, dostępnymi w tej opcji są: wielkoformatowa płyta Lamell, Exa i Commix. Szukając produktów o gładkiej fakturze z linii „architektura”, zwróćcie uwagę np. na obrzeże Flesz, murek/donica Tigela i ogrodzenie Neo, obrzeże Lingo. Rozwiązania te bardzo ładnie prezentują się w zestawieniu z bardziej odważnymi fakturami: np. stopień grando o fakturze łamanej. Należy jednak pamiętać o zachowaniu balansu między połączeniami, po to, aby aranżowana przestrzeń nie stała się zbyt chaotyczna. 

Wskazówka: pokaż swojemu klientowi, jak doskonale prezentuje się faktura gładka w przypadku murka stworzonego z nieregularnych brył Polbruk Albero.Faktura płukana

Jak sama nazwa wskazuje, powierzchnie takie produkowane są metodą wypłukiwania. Dzięki niej można uzyskać efekt bardzo niejednolitej powierzchni, z wyczuwalnym w dotyku kruszywem. Dodatkowym atutem tego rozwiązania są właściwości antypoślizgowe, co jest szczególne ważnym aspektem, jeśli chodzi o przestrzenie zewnętrzne. W ofercie firmy Polbruk można znaleźć przykłady takie jak: Ideo czy Lamell, czy tradycyjną drobną kostkę brukową Avanti, Trento, a nawet Urbanikę 60 czy Complex. Na pierwszy rzut oka są to bardzo klasyczne propozycje. I to jest duży atut. Faktura taka, dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi, doskonale dopełnia aranżacje w nowoczesnym stylu, ale także sprawdza się w przypadku tradycyjnych posesji. Dobrze wygląda w sąsiedztwie obrzeża Lingo lub Treo, czy palisady Zen lub Hestra.

Wskazówka: faktura płukana doskonale sprawdza się na powierzchniach takich jak np. schodki, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom.Faktura łamana

Stopień Grando, palisada łamana i ogrodzenie Antara II  – zwróć szczególną uwagę na wygląd tych produktów. Zobacz, jak nieregularna powierzchnia prezentuje się w różnym świetle. Tymi rozwiązaniami przekonasz klienta, któremu podoba się wykończenie inspirowane naturalnym kamieniem.  

Wskazówka: zainspiruj swojego klienta połączeniem stopnia Grando z produktem Polbruk Metrik o gładkiej fakturze ułożonej w modny kształt jodełki.

Faktura postarzana

Na uwagę zasługuje także faktura postarzana, uzyskiwana w technologii obijania. I choć oferta produktów tego typu zawężona jest do linii kostek Carmino dostępnych na zamówienie – warto dokładnie im się przyjrzeć. Opcja ta doskonale pasuje do posesji zaaranżowanych w tradycyjnym stylu. Kostki pięknie prezentują się w pobliżu ogrodzenia Antara lub murka Albero.

Powiązane produkty

Płyta tarasowa

PŁYTA TARASOWA LAMELL

Płyta tarasowa

PŁYTA TARASOWA EXA

Kostka

Kostka Brukowa Commix

Obrzeże

Obrzeże Flesz

Donica

System Donicowy Tigela

Systemy ogrodzeń

SYSTEM OGRODZEŃ NEO

Murek

MUREK ALBERO

Kostka

Kostka Brukowa Ideo

Kostka

Kostka Brukowa Avanti

Kostka

KOSTKA BRUKOWA TRENTO

Kostka

Kostka Brukowa Urbanika

Kostka

Kostka Brukowa Complex

Obrzeże

Obrzeże Treo

Palisada

Palisada Zen

Palisada

Palisada Hestra

Stopień

Stopień Schodowy Grando

Palisada

Palisada Łamana

Systemy ogrodzeń

SYSTEM OGRODZEŃ ANTARA II

Kostka

KOSTKA BRUKOWA METRIK

Kostka

Kostka Brukowa Carmino

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.