Start > Inspiracje > Liczy się efekt, czyli… impregnowanie kostki brukowej okiem fachowca

Liczy się efekt, czyli… impregnowanie kostki brukowej okiem fachowca

Dodaj do ulubionych
Prawdziwy fachowiec o bruku wie wszystko. Potrafi przewidzieć, jak powierzchnie mogą zachowywać się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zna sposoby na to, jak przedłużyć ich trwałość i wygląd na długie lata. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych przez ekipy brukarskie jest impregnacja kostki brukowej, płyt tarasowych, ogrodzeń czy elementów małej architektury odpowiednimi preparatami. Polecanym przez fachowców środkiem o doskonałych właściwościach jest Polbruk Efekt. Sprawdźcie, dlaczego warto przypomnieć o nim klientom właśnie teraz, przed nadejściem zimy.

Impregnacja kostki brukowej

Kostkę brukową najlepiej impregnować w drugim sezonie po jej ułożeniu. A więc jeśli uważasz, że właśnie nadszedł dobry moment, aby przypomnieć o sobie swoim klientom – zgłoś się do nich z ofertą impregnacji bruku! To dobra okazja do odświeżenia starych kontaktów i wyglądu oraz trwałości powierzchni betonowych. Kanister Polbruk Efekt w dłoń i… do dzieła!

Właściwości

Polbruk Efekt to szybkoschnący (ok. 20 minut), płynny impregnat do kostki brukowej, płyt, ogrodzeń i małej architektury. Nie zawiera rozpuszczalnika i składników nabłyszczających. Nie zmienia koloru powierzchni, ale wnika w nią głęboko. Jego formuła umożliwia oddychanie betonu i jednocześnie sprawia, że nie nasiąka on wodą. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania pęknięć.

I wszystko w porządku!

Można się spodziewać, że piękny podjazd, który właśnie przygotowaliście, przy pierwszym zimowym oblodzeniu zostanie obficie posypany solą… A jakie działanie ma sól na powierzchnie, wie każdy. Przebarwienia, które ona spowoduje, będą bardzo trudne do usunięcia. Impregnat może im całkowicie zapobiec. Podobnie będzie z plamami ze spalin, oleju, gliny czy zabrudzeniami spożywczymi (np. wino, kawa).

Stosowanie

Impregnat Polbruk Efekt można zakupić w opakowaniach 2- i 5-litrowych. Jest wydajny – od 3 do 10 m kw. na litr. Można nanosić go opryskiwaczem ciśnieniowym na każdy rodzaj powierzchni uszlachetnionych: zalecany jest do impregnowania kostki brukowej o fakturze gładkiej, płukanej i postarzanej, płyt tarasowych i chodnikowych, obrzeży, palisad, murków i ogrodzeń. W zależności od intensywności użytkowania nawierzchni oraz warunków atmosferycznych proces impregnacji powtarza się co ok. 3 lata, jednak nie jest to koniecznością.

Taka praca się opłaca!

Dołożenie do oferty impregnacji to dobry sposób na zyskanie zaufania klienta. Dzięki temu zabezpieczeniu inwestor otrzyma powierzchnię brukarską wykonaną od A do Z, a o jej kondycję nie będzie musiał się obawiać bez względu na sezon.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.