Start > Inspiracje > Palisada – produkt do zadań specjalnych

Palisada – produkt do zadań specjalnych

Dodaj do ulubionych
Pagórki, wzniesienia i skarpy spędzają sen z oka Twoich klientów? Fachowcu, czas ukoić ich nerwy! Zaproponuj im rozwiązania niwelujące problem nierówności na terenie posesji, a jednocześnie – pięknie podkreślające jej naturalny urok. Mowa o palisadach służących do estetycznego wykańczania aranżacji zewnętrznych.

Zastosowanie

Palisady to rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane przez właścicieli posesji o problematycznej powierzchni: z nierównością terenu. Elementy te skutecznie zapobiegają osuwaniu się ziemi, a ich dodatkową funkcjonalnością jest możliwość oddzielenia od siebie stref o różnym charakterze (np. trawników od skalniaków, tarasu od ogrodu, ścieżki od rabat). Pomysłowym zastosowaniem są również umocnienia brzegów fontann, kwietników czy obramowań wokół drzew i krzewów. Palisady świetnie sprawdzają się także ułożone w formie schodków lub stopni tworzących kaskady w oczkach wodnych. W przypadku terenów publicznych, miejskich palisady są wykorzystywane np. do wydzielania stref przeznaczonych dla pieszych, wzmacniania skarp przy chodnikach lub do zabezpieczania miejskich kwietników.


Szeroka paleta rozwiązań

Palisady są ważną częścią oferty marki Polbruk. Stanowią elementy małej architektury ogrodowej i idealnie wpisują się w ekotrendy wyznaczane przez firmę, związane z zazielenianiem powierzchni zewnętrznych. Produkty takie jak: Palisada Zen, Lingo, Łamana czy Hestra są tak skonstruowane, by łagodnie wpisywały się w naturalną przestrzeń terenów zielonych, subtelnie podkreślając ich piękno. Prosta forma, szeroka paleta kolorów i faktur oraz mnogość zastosowań to cechy, które przekonują nawet najbardziej wymagających inwestorów.


Porcja porad dla fachowca

Zauważyłeś, że teren, na którym pracujesz, jest podmokły i gliniasty? Pamiętaj o przygotowaniu drenażu odprowadzającego nadmiar wody. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad podbudową, wybierz kruszywo lub żwir. Podczas tworzenia obramowań drzew lub murków oddzielających strefy ogrodowe o tym samym podłożu, możesz zdecydować się na wkopanie palisad bezpośrednio w grunt rodzimy (na głębokość ok. 1/2 wysokości palisady). 
Pamiętając o tych kilku prostych zasadach, możesz być pewny, że realizacje, które wykonasz, wykorzystując palisady, będą spełniały swoją funkcje przez długie lata!

Powiązane produkty

Palisada

Palisada Zen

Palisada

Palisada Hestra

Palisada

Palisada Łamana

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.