Start > Inspiracje > Palisady ogrodowe - 5 pomysłów na ich zastosowanie

Palisady ogrodowe - 5 pomysłów na ich zastosowanie

Dodaj do ulubionych
Palisady ogrodowe, często kojarzone przez klientów jako „murki”, są doskonałym dodatkiem do aranżacji przestrzeni zewnętrznych. Ich proste, geometryczne formy otwierają przed projektantami cały wachlarz możliwości. Produkty tego typu mają nie tylko znaczenie dekoracyjne, ale także użytkowe. Poznajcie pomysły na zastosowanie palisad marki Polbruk.

1. Zabudowa różnic poziomów

Nierówny teren posesji spędza Waszym klientom sen z oczu? Zamiast wyrównanej powierzchni macie do czynienia z pagórkami, wzniesieniami i skarpami? Podejmijcie wyzwanie i sprawcie, że staną się one prawdziwym atutem. Rozwiązaniem będzie zastosowanie palisady Polbruk ZEN, dostępnej w sześciu różnych rozmiarach, od 30 do 120 cm. Produkty 100 i 120 cm są przygotowywane na zamówienie, jednak pamiętajcie, że wysokość zabudowy skarp nie może przekraczać 1 metra.

2. Obrzeże rabat i kwietników

Obrzeże Polbruk Canto Trapez lub obrzeże Polbruk MODERN to produkty, które przydadzą się do budowy obrzegowań otaczających rabaty i kwietniki lub do budowy schodów. Oba mogą pełnić funkcję ozdobnych detali, podkreślających urok ogrodowej roślinności. Dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu z powodzeniem można dopasować je do różnych nawierzchni ułożonych z bruku lub płyt betonowych.

3. Podział posesji

Projektanci kreujący przestrzeń ogrodu często dzielą go na strefy, w zależności od funkcji, jakie mają pełnić. Aby wyznaczyć wyraźne granice strefy wypoczynkowej, strefy roślinnej, trawnika, podjazdu czy innego obszaru, warto zastosować palisadę Polbruk HESTRA. Produkt doskonale nadaje się do oddzielania obszarów spacerowych od trawników, tarasów czy ogrodów z kwiatami. Pięknie prezentuje się w sąsiedztwie kostek Polbruk MultiComplex, Polbruk NAPOLI i Polbruk TRENTO.

4. Wzmocnienie brzegów ścieżek lub trawników

W tym przypadku najlepiej sprawdzi się palisada łamana Polbruk, wyróżniająca się dyskretną formą i fakturą przypominającą łupany kamień. Dzięki dostępnym wymiarom (wys. 30 i 50 cm) produkt nie zdominuje całej aranżacji, tylko delikatnie podkreśli jej naturalny urok, umożliwiając jednocześnie wzmocnienie obrzegowania ścieżek i trawników.

5. Elementy dekoracyjne ogrodu

Kreatywność w branży brukarskiej – to hasło, o którym zawsze musicie pamiętać! Czas ruszyć głową i zastanowić się, jak jeszcze można wykorzystać wszystkie palisady z oferty firmy Polbruk. Podpowiadamy, że mogą one posłużyć jako elementy fontann, oczek wodnych lub palenisk. Można z nich przygotować efektowne, wielkie donice i inne elementy dekoracyjne w ogrodzie. Wszystko zależy od Waszego pomysłu.

Powiązane produkty

Palisada

Palisada Zen

Obrzeże

Obrzeże Modern

Palisada

Palisada Hestra

Płyta tarasowa

PŁYTA MULTICOMPLEX

Kostka

Kostka Brukowa Napoli

Kostka

KOSTKA BRUKOWA TRENTO

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.