Start > Inspiracje > Rozświetlona posesja - Polbruk Flesz

Rozświetlona posesja - Polbruk Flesz

Dodaj do ulubionych
Każdego roku w grudniu posesje rozświetlone są tysiącami świątecznych światełek. Właściciele domów dbają o to, aby ich ogrody prezentowały się jak najciekawiej, dlatego wciąż walczą z sąsiadami w bitwie na najbardziej oryginalne rozwiązania dekoracyjne. A gdyby tak światło królowało na posesji dłużej niż tylko w okresie bożonarodzeniowym? Czas zaproponować zleceniodawcom montaż oświetlenia LED do obrzeża Polbruk Flesz.

O produkcie słów kilka

Elementy obrzeża Polbruk Flesz mają 30 cm wysokości i zostały skonstruowane w taki sposób, aby móc zainstalować do nich taśmy z oświetleniem LED. Ich minimalistyczny kształt pozwala na estetyczne wykończenie schodów, kwietników lub rabat w nowoczesnych ogrodach. Produkt o gładkiej fakturze jest dostępny w odcieniach szarości, dzięki czemu łatwo można skomponować go z różnymi rodzajami bruku lub płytami ogrodowymi. Sprawdzonym rozwiązaniem jest łączenie obrzeża Flesz z wielkoformatowymi płytami (np. Oland, Lamell, Metrik). 

Taśma LED

Wybór taśmy LED (oraz koloru oświetlenia) to decyzja należąca do zleceniodawcy. Jednak warto zwrócić uwagę, czy zakupiony produkt na pewno jest wodoodporny i może być stosowany na zewnątrz pomieszczeń. Informacje takie zwykle znajdują się na opakowaniu. Sprawdźcie także czy taśma jest wystarczająco elastyczna  oraz czy w narożnikach będzie możliwe jej zgięcie pod kątem 90 stopni. 

Montaż produktu Flesz

Czas zakasać  brukarskie rękawy i przystąpić do dzieła! Najpierw określcie planowaną głębokość osadzenia obrzeża (15 lub 17 cm). Następnie ustalcie ile elementów Flesz będzie Wam potrzebnych do przygotowania obrzegowania (na ok . 1 m przypada 5 sztuk). W pierwszym i ostatnim elemencie Flesz za pomocą tarczy wytnijcie dodatkowy kanał pod kątem 45 stopnia tak, aby taśma mogła się w nim zagłębić. Na linię fabryczną wokół obrzeża nałóżcie warstwę silikonu. Najlepiej wybrać taki, którego kolor najbliżej odpowiada kolorowi obrzegowania (szarość, ewentualnie transparentny).  Pozwoli to na zniwelowanie luk między elementami. Przystąpcie do montażu na mokro (na wylewce betonowej).Przez cały czas pamiętajcie o pilnowaniu „poziomu”.


Brukarz – elektryk?

Prace brukarskie zakończone, czas na kolejne wyzwanie. I wbrew pozorom wcale nie potrzebujecie tutaj kolejnego fachowca – elektryka, bo sami świetnie poradzicie sobie z montażem taśmy. Do długości obrzegowania dodajcie 20 cm i właśnie tyle taśmy przygotujcie. Za pomocą narzędzia zwanego płaskownikiem (o grubości 3 mm) umieśćcie taśmę w kanale, odpowiednio delikatnie dociskając ją na całej długości krawędzi obrzeża. Kiedy całość jest gotowa, zainstalujcie zasilacz oraz podłączcie go do źródła prądu. Pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Nowy wymiar oświetlenia posesji

Powiązane produkty

Obrzeże

Obrzeże Flesz

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.