Start > Inspiracje > Trendy na posesjach. Co wybierają Twoi klienci?

Trendy na posesjach. Co wybierają Twoi klienci?

Dodaj do ulubionych
Dla brukarza
Porada
Moda na aranżacje posesji zmienia się w mgnieniu oka. Pewnie zauważyłeś już, że Twoi nowi klienci mają coraz większe wymagania, opowiadają o fantastycznych inspiracjach znalezionych w sieci lub branżowych magazynach, chcą dążyć za stylem, a jednocześnie skupić się na funkcjonalności nawierzchni. Kto, jak nie Ty, powinien sprostać ich oczekiwaniom? W końcu jesteś fachowcem, który nie boi się żadnych zadań! Zanim jednak wybierzesz się (razem ze swoim zleceniodawcą) w podróż tropem trendów projektowych, skorzystaj z naszych porad i dowiedz się, jakie rozwiązania zdobywają serca inwestorów w tym sezonie!

Wielki format
Wielkoformatowe płyty ogrodowe właściwie od samego początku mają swoich fanów. Zachwycają prostotą i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie duża przestrzeń wymaga rozwiązań łatwych w układaniu. W tym sezonie najczęściej wybierają je właściciele nowo wybudowanych domów, którzy chcą zaaranżować przestrzeń wokół budynku i przygotować taras na przyjęcie pierwszych gości. Niewielką grubością i stonowanym kolorem wyróżniają się płyty Polbruk Lamell.
 


Wzory
Trendem jest geometria! W projektach dominują kompozycje o regularnych, powtarzalnych wzorach, które można stworzyć np. za pomocą kostki Polbruk Triada. Różne warianty jej ułożenia wynikają z dostępności trzech formatów kostek, które można ze sobą zestawiać w dowolny sposób. Sporą popularnością cieszy się także sześcioboczna płyta Exa, na którą chętnie decydują się właściciele posesji o nowoczesnym charakterze.
 


Dużej precyzji ze strony brukarza wymaga klasyczna jodełka, która nadal króluje w zestawieniu najmodniejszych wzorów. Doskonale układa się ją z wykorzystaniem płyt Metrik. Ich nieskomplikowana, bryłowa forma pozwala na ułożenie bardzo regularnej kompozycji nawet na dużej powierzchni.
 


Kolory
Choć wciąż wiele osób bierze pod uwagę jedynie ponadczasowe szarości i całą gamę ich odcieni, na posesje powoli wchodzą subtelne beże, które bardzo dobrze komponują się z naturalnym, zielonym otoczeniem i ocieplają przestrzeń. W tym przypadku sprawdza się odcień latte (produkty w tym kolorze to np. Polbruk Commix, Polbruk Ideo).
 


Mała architektura ogrodowa
Coraz więcej osób przekonuje się do tego, że kostki i płyty brukowe służą nie tylko do aranżowania płaskich powierzchni. Świetnie nadają się do tworzenia ławek, sof, fontann, kwietników, palenisk, a nawet grillów, które swoją funkcjonalnością i wyglądem zachwycać będą właścicieli przez wiele sezonów. Do ich zbudowanie doskonale nadają się produkty takie jak: Polbruk Nero oraz Polbruk Albero.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.