Start > Inspiracje > Trwałe i eleganckie schody

Trwałe i eleganckie schody

Dodaj do ulubionych

W większości współczesnych aranżacji ceni się minimalizm, a także wygodę. Idealnie w ten trend wpasowują się gotowe stopnie betonowe, z których zbudujemy schody w tarasowo położonym ogrodzie.

Są one proste i szybkie do wykonania, a ponadto trwałe. Przy 2-3 stopniach nie trzeba nawet wykonywać fundamentu, a jedynie odpowiednio wyprofilować podłoże. O ich atrakcyjności decyduje również uniwersalny design. Jeśli zależy nam na szerokich i łagodnie opadających schodach, to warto zbudować je ze stopni takich jak Magna. Są one dość niskie, bo ich wysokość wynosi zaledwie 8 cm, ale jednocześnie duże (75x100 cm), dlatego zaleca się je montować na łagodnie opadającym terenie. Można z nich wykonać lewitujące schody, które wyglądają, jakby unosiły się w powietrzu. Stopnie Magna można zestawiać w aranżacji z wielkoformatowymi płytami i palisadą o tej samej nazwie. Z płyt zbudujemy nawierzchnię tarasu, ścieżki czy alejki, a z pomocą palisady wykonamy kwietnik lub zabezpieczymy skarpę.

Alternatywę dla stopni Magna w sytuacji, gdy mamy nieco mniej miejsca na zniwelowanie różnić pomiędzy „tarasami” w ogrodzie, stanowią stopnie Grando. Są one bardziej strome, aczkolwiek nadal bardzo wygodne, gdyż wysokość stopnia wynosi 15 cm. Poza tym są węższe, bo ich szerokość to 37, 40. Grando są dostępne w dwóch fakturach – gładkiej i łamanej, oraz w czterech kolorach – nerino, grafitowym, latte i hawaii. Grando to uniwersalne schody, które sprawdzą się w wielu kompozycjach. Do nowoczesnych aranżacji idealnie będą pasowały stopnie w odcieniach szarości o gładkiej lub łamanej fakturze. W stylu klasycznym sprawdzą się gładkie beże, natomiast w rustykalnym i śródziemnomorskim – kolor hawaii w obydwóch fakturach.

Powiązane produkty

Stopień

Stopień Schodowy | Palisada Magna

Stopień

Stopień Schodowy Grando

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.