Start > Aktualności > Nowoczesna linia produkcyjna Polbruk S.A. w Legnicy - uruchomiona

Nowoczesna linia produkcyjna Polbruk S.A. w Legnicy - uruchomiona

Dodaj do ulubionych

Firma Polbruk uruchomiła w Legnicy nowoczesną linię produkcyjną. Jest to kolejna inwestycja spółki na polskim rynku. Obecnie posiadamy 21 fabryk na terenie całego kraju, w których znajduje się 36 nowoczes-nych linii produkcyjnych i zatrudnionych jest ponad 700 pracowników.

Nowo uruchomiona linia produkcyjna w zakładzie w Legnicy została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które znacznie zwiększają moce produkcyjne legnickiej fabryki. Prace związane z budową i uruchomieniem nowej inwestycji rozpoczęły się w grudniu 2019 r., a pierwsza produkcja ruszyła już w 2023 r. 

W projekcie nowej linii technologicznej w zakładzie w Legnicy uwzględniono szereg rozwiązań chroniących środowisko, m.in. retencjonowanie wody, recykling wody zużywanej w procesie produkcyjnym, odzysk ciepła odpadowego z urządzeń linii produkcyjnej oraz produkcję energii elektrycznej przy pomocy paneli fotowoltaicznych, przy czym 94% wyprodukowanej energii zużywane jest na miejscu.

Przy zakładzie w Legnicy powstał również nowy ogród wystawowy dla klientów, będący miejscem inspiracji i prezentacji najnowszych trendów ogrodowych oraz rozwiązań miejskich. Na ponad 400m2 nowocześnie zaaranżowanej ekspozycji zobaczyć można nowości produktowe i ciekawe rozwiązania aranżacyjne.

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.