Start > Inspiracje > Warunki układania wyrobów ekologicznych

Warunki układania wyrobów ekologicznych

Dodaj do ulubionych
Teraz wszystko kręci się wokół natury. Chcemy o nią dbać, tak by mogła cieszyć nas swoim pięknem zarówno teraz, jak i w przyszłości. Poszukujemy solidnych rozwiązań, sprzyjających środowisku i odpowiadającym na rosnące wymagania inwestorów. Produkty Polbruk z linii ekologicznej idealnie wpisują się w ten trend. Dowiedzcie się, jak je układać, by służyły przez lata!

Na wstępie...

O ekologicznych produktach marki Polbruk opowiedzieliśmy Wam w jednym z poprzednich artykułów. Dowiedzieliście się, jakie kostki z oferty można zaliczyć do linii ekologicznej, czym się charakteryzują i w jaki sposób sprzyjają ekosystemom. Teraz uzupełniamy tę wiedzę informacjami dla prawdziwych fachowców!

 

Zasady wykonania podbudowy

Zapewne dobrze wiecie, że zasady wykonania podbudowy nie różnią się od zasad przypisanych klasycznym kostkom brukowym. Po pierwsze najważniejszy jest projekt, zgodnie z którym można przystąpić do pracy. Powinien on uwzględniać wszystkie uwarunkowania geotechniczne i eksploatacyjne. Jedną z jego kluczowych części powinien być także sposób odwodnienia. W przypadku wyrobów ekologicznych, podłoże musi być maksymalnie przepuszczalne dla wody. Jest to możliwe w przypadku użycia naturalnych, łamanych surowców oraz stosowania odpowiednio grubych frakcji do dolnej warstwy. Zasada jest taka: podbudowa musi być wykonana z materiału trwałego i gwarantującego odpowiednią nośność.

 

Podsypka

Żeby korzyści płynące z zastosowania produktów ekologicznych marki Polbruk nabrały realnych kształtów należy przygotować odpowiednio przepuszczalną podsypkę. Powinny to być surowce naturalne, najlepiej piasek płukany 0-2 mm lub kruszywa łamane 0-5 mm. Grubość podsypki nie powinna być mniejsza niż 3 cm.

 

Wypełnienie spoin i elementów ażurowych

W tym przypadku finalny efekt sprowadza się głównie do preferencji inwestora. Ma on do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich do wypełnienie otworów ziemią ogrodową oraz zasianie trawy. Dzięki temu posesja pięknie się zazieleni! Druga opcja to wypełnienie przestrzeni żwirem lub kruszywami. Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie, będzie umożliwiało odprowadzanie wód do gruntu.

I jak? Jesteście gotowi do nowego wyzwania? Zróbmy coś razem – dla inwestorów, siebie i środowiska! :)

Gdzie kupić?

Znajdź dystrybutora produktów Polbruk w Twojej okolicy.